Önde Gelen Bloomberg Analistinden 2021 e Dair Bitcoin Değerlendirmesi

0 0

Bloomberg uzmanı Mike McGlone dijital olma yolunda ilerleyen bir dünyada Bitcoinin sonunda altını geçebileceğine inanıyor.

Ayrıca gelecek yıl Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yukarı doğru bir yörüngeye gireceğini düşünüyor ve nedenini de açıklıyor.

Mike McGlone 2020nin Bitcoinin birçok kurumsal portföyün bir parçası olmasına olanak sağlayan hareketli bir yıl olduğuna dikkat çekti.

Federal Rezervten alınan devasa teşvik önlemleri pandemiden büyük ölçüde etkilenen ekonomiyi  kurtarmak için 6 trilyon dolardan fazla basılması ve para arzının yalnızca bu yıl yüzde 25 artması finans kurumlarını fonlarını korumalarına yardımcı olacak bir enflasyon koruması aramaya itti.

MicroStrategy ve Square de Bitcoine yatırım yaparak Bitcoinin güvenli liman anlatısını kanıtlamış oldular.  Paypalın bu yılın Ekim ayının sonlarında kriptoyu benimsemesi de  Bitcoin fiyatı üzerinde olumlu bir etki yarattı.

Buna dayanarak McGlone gelecek yıl lider kripto para biriminin yukarı doğru bir yörüngede olacağına inanıyor.

“Bitcoin altını geçebilir”

Bloomberg analisti Bitcoinin sonunda “dijitale geçen bir dünyada” altını geçebileceği konusundaki görüşünü Twitterda dile getirdi.

Bu yıl dünyayı vuran salgın ve tüm dünyadaki karantine nedeniyle birçok endüstri online bir biçime dönüşmeye başladı. En önemlisi ödemeler ve alışveriş ama aynı zamanda eğitim ve diğer birçok endüstri de online olarak varlığını sürdürüyor.

Dijital ödeme platformları bu yıl büyük karlar elde ediyor.

Ancak birçok geleneksel finans kurumu ve yüksek net değere sahip bireyler bu yıl Bitcoini “altın 2.0” olarak kabul etmeye başladı.

Bunların arasında milyarderler Ray Dalio ve Paul Tudor Jones Stanley Druckenmiller Bill Miller ile JP Morgan Blackrock Citibank ve Guggenheim Partners var.

Peter Schiff  altına sadık kalıyor ancak Bitcoin hakkında sık sık tweet atmaya da devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku