Önde gelen altcoin’lerin geliştirici etkinliğinde önemli düşüş

0 0

Blockchain ve yapay zeka yatırım şirketi Outlier Ventures tarafından yayınlanan yeni bir raporda bazı önde gelen altcoin’lerin geliştirici etkinliğinin önemli ölçüde düşüş kaydettiği bildirildi.

Son 12 aydaki geliştirici etkinliğini ele alan Blockchain Geliştirici Raporuna göre EOS (EOS) Bitcoin Cash (BCH) ve Tron (TRX) aktif geliştiricilerdeki en büyük düşüşü yaşayan üç kripto para birimi projesiydi.

Bunlardan EOS geçen yıl yüzde 86 oranında derin bir düşüş yaşarken Bitcoin Cashde yüzde 63 ve Tronda yüzde 51 azalma gördü.

Büyük kripto para birimlerinde çarpıcı olmasa da yön aşağıdaydı. Bitcoin (BTC) ve Ethereumda (ETH) bu metrik yaklaşık yüzde 20 azaldı. Büyük protokollerdeki azalma Kovid-19 salgını ile ilişkilendirildi. Şubat ve Nisan ayları arasında fiyatlardaki hızlı düşüşün yurtdışından ilginin azalmasına ve dolayısıyla gönüllü katılımcıların azalmasına yol açtığı vurgulandı.

Aktif geliştiricilerdeki en iyi büyüme Poldakottaydı (DOT). Bu kripto para birimi projesinde aylık aktif geliştiriciler bir önceki aya göre yüzde 44 arttı.

Öte yandan haftalık kod güncellemelerinde Maker (MKR) TRON (TRX) ve EOS (EOS) sırasıyla yüzde 98 yüzde 96 ve yüzde 94 ile en büyük düşüşü yaşadı. Makerdaki çarpıcı düşüşün 2019un sonuna doğru DAInin başlatılması ve tatil döneminden sonra bu momentumu sürdürememe ile ilgili yüksek geliştirici faaliyetine atfedilebileceği belirtildi.

TRON ve EOSdaki düşüşlerin muhtemelen aynı nedenlerden kaynaklandığı belirtiliyor. Aynı metrik teta (THETA) ve Cardanoda (ADA) en büyük artışlar sırasıyla yüzde 931den yüzde 580e yükseldiğini gördüler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku