Bitcoin için en son 4 sene önce görülen o sinyal tekrar ortaya çıktı

0 0

Uzun vadeli Bitcoin sahipleri Ekim 2019dan bu yana hızla büyüyor. Yatırımcılar en son Bitcoinler ellerinde olduğunda yolculuğa 500 ila 20 bin dolar arasında başladı.

Yatırımcıların Bitcoine yakın vadede satış yapma niyetiyle yatırım yapmadıkları görülüyor.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Altana Dijital Para Fonunun baş yatırım görevlisi Alistair MilneHe 12 aydan fazla bir süre boyunca hareketsiz tutulan Bitcoin miktarının yeni zirveler yapma yolunda olduğunu belirtti. Mevcut seviyeler 2015-2016dan beri görülmüyor fiyat 200 ila 500 dolar civarında olduğunda.

Aşağıdaki grafik 1 yıldan fazla bir süredir elde edilen Bitcoin miktarını ve zaman içindeki fiyatı gösteriyor.

İki neden var

Artan sayıda yatırımcının Bitcoinin uzun vadeli geleceği konusunda iyimser olmasının iki nedeni var.

Bunlar geçen ayın yarısında üçüncü blok ödülü ve kripto paraların ana akım algısının iyileştirilmesi olarak belirtildi.

Bilindiği gibi 11 Mayıs 2020de üçüncü blok ödülü yarıya kadar Bitcoin blok zincirinde gerçekleşti. Tarihsel olarak halvingler Bitcoin fiyatındaki rekor artışlarla ilişkilendirildi.

Öte yandan Bitcoin ve kripto para birimleri ana akımda her zamankinden daha fazla yer buluyor. Bitcoine kuşkuyla bakanların ağızlarını değiştirmeye başladıkları anlaşılıyor. 2020 şirketlerin Bitcoin ile bireylerden daha fazla ilgilendiği bir yıl. Gerçekten de yakın zamanda yayınlanan bir Fidelity çalışması kurumsal yatırımcıların yüzde 80inin Bitcoin ve kripto para birimleriyle ilgilendiğini ortaya koydu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku