Önde Gelen 6 Farklı Kaynaktan 2021 İçin Bitcoin Fiyat Tahmini 

0 20

COVID-19 ve Bitcoin’i 20 bin doların üzerine taşıyan ralli şüphesiz 2020deki en önemli olaylar arasında yer alıyor. Şühpesiz ki pandeminin yarattığı ekonomik belirsizlik Bitcoinin rallisi için önemli bir rol oynadı. Bu da bir şeyi açıklığa kavuşturdu. 2017deki ralli perakende FOMO ve histerinin bir sonucuyken devam eden 2020 Bitcoin boğa koşusu kurumsal katılım nedeniyle çok daha sağlam ve 2021de de devam edebilr. Hal böyle olunca 2021 BTC fiyatı için birçok tahmin yapılıyor. Bunlardan en kayda değer altısınını sizler için değerlendirdik. 

Devere Grup patronu 2021de mevcut oranlardan yüzde 50 bir artış öngörüyor

Önde gelen finansal danışmanlık organizasyonu Devere Groupun kurucusu ve CEOsu Nigel Green Bitcoinin 2021de 2018deki gibi bir çöküş yaşamayacağını düşünüyor. Ancak varlığın yeni bir yıllık artış kaydettiği ve tüccarlar kar elde etmek isteyecekleri için BTCnin bazı geri çekilmeler yaşayacağını düşünüyor.  Ancak bu lider kripto varlığının değerinin daha da artmasını engellemeyecek.

Tabii ki piyasada inişler ve çıkışlar olacak ancak şüphe olmasın: Bitcoin için uzun vadeli fiyat yörüngesi yukarı doğru.

Green gelecek yıl Bitcoin fiyatlarının mevcut seviyelerden yüzde 50 daha sıçrayacağı görüşünde.

 Bloomberg analistleri 2021de Bitcoin için 55.000 dolarlık fiyat tahmin ediyor

Bloomberg bir süredir Bitcoin piyasasını yakından izliyor. Öyle ki medya devinin finansal analistleri periyodik olarak Bitcoin üzerine özel piyasa araştırması derleyip yayınladılar.

En son BTC raporlarında 2021de Bitcoin için çok daha güçlü ve yükseliş gösteren bir piyasa öngördüler. Peki ne dereceye kadar?. Bloomberg analistler şu açıklamayı yaptılar: 

Bizim görüşümüze göre Bitcoin 50 bin dolarlık hedef direnci destekleyen ve yaklaşık 1 trilyon dolarlık bir piyasa değeri anlamına gelen makroekonomik teknik ve arz-talep göstergeleri ile 2021 yılına kadar fiyatta ilerleme eğilimini sürdürecek.

  Kraken Anketi: BTCnin 2021de ortalama fiyatı 36.000 dolar olacak 

Bu yıl kripto para borsası Kraken biri Mart diğeri ise Kasımda olmak üzere iki piyasa duyarlılığı anketi gerçekleştirdi. Kasımdaki ankete katılanların yüzde 72si tüccarlar ve yatırımcılardan oluşuyordu.

Katılımcıların neredeyse hepsi gelecek yıl ortalama 36 bin dolarlık bir Bitcoin fiyat tahmininde bulundular. Hatta bazıları ortalama Bitcoin fiyat hedefini 2021 için 25 bin dolar olarak belirledi.

Anthony Pompliano Aralık 2021e kadar 100 bin dolardan bahsediyor

Morgan Creek Capitalin kurucu ortağı Anthony Pomp Pompliano kripto para birimi alanında oldukça sivrilen bir Bitcoin savunucusu oldu. CryptoPotato ile yaptığı röportajda Pomp blok zinciri gelişiminin mevcut durumundan Bitcoinin 2021deki piyasa görünümüne kadar çok çeşitli konuları tartıştı.

Yarılanma Bitcoin için büyük bir an olacak. Fiyatın ondan sonraki gün yükseleceğini düşünmüyorum ancak şu an bulunduğumuz günden itibaren Bitcoinin fiyatını Aralık 2021e kadar 100 bin dolar olarak göreceğimizi düşünüyorum.

Messari araştırmacısı Bitcoin fiyatlarını Ekim 2021de 276 bin dolara çıkmasını öngörüyor

Birkaç ay önce dijital varlık piyasası firması Messaride bir kripto para araştırmacısı olan Jack Purdy bir tweette Bitcoin fiyatının yarılanma yıllarında kar geri dönüş eğilimini mükemmel bir şekilde takip ettiğini gözlemledi. Purdy sunları söyledi:

Ekim 2016da BTCnin fiyatı 895 dolarken bir yıl sonra 20 kat kazanç kaydetmeye devam etti. Bu yıl Ekim ayı Bitcoin fiyatlarından yapılan benzer hesaplamalar 2021de 276 bin dolarlık bir fiyat öngörür.

Bitcoin Stok Akışı Modeli 

Hollanda merkezli analist PlanB kripto para birimi topluluğunda ve stoktan akış (S2F) modeli için geleneksel finansal yatırım çevrelerinde büyük ün kazandı. BTC’nin son fiyat hareketi öngörülen modelini iyice takip ediyor gibi görünüyor.

 PlanB: 23 bin dolarlık seviyenin bir BTCnin olumlu olmasına rağmen yine de S&P 500 ile ilgisi olduğunu söylüyor. Bu da 2021de Bitcoin için 60 bin dolarlık bir fiyat öngörmesini sağlıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku