Önceki beklentileri tutan analistten Bitcoin için yeni tahmin

0 1

Bitcoinin Martın en düşük seviyelerinden V şeklinde bir ters dönüş göreceğini tahmin eden bir kripto  analisti konsolidasyonun yukarı doğru hareket etmesini bekliyor.

Analist önde gelen kripto para birimi Bitcoin 2020de 17 bin dolara kadar yükselmesinin somut bir olasılık olduğunu söyledi. Bu coin’in şu anki fiyaı göz önünde bulundurulduğunda yüzde 70’den daha fazla bir artışı anlamına geliyor.

Haftalarca konsolidasyondan sonra Bitcoin sonunda güç belirtileri gösteriyor. Varlık önemli direnç seviyelerinin üzerine çıkarken bu analist önümüzdeki aylarda 17 bin dolara bir hareket beklediğini söylüyor.

Bitcoin Yakında 17 bin dolara fırlayabilir

Okuyucuların muhtemelen hatırladığı gibi mart kripto para piyasasında yatırımcılar için korkunç bir zamandı.

Bir hafta boyunca Bitcoinin fiyatı 9 bin dolardan 3 bin 700 dolara düştüğü için adeta bir uçurumdan düştü. Bu düşüşle birlikte milyarlar tasfiye edildi yatırımcılar endüstriyi terk etti ve bazı şirketler iflas etti. Böyle güçlü bir sarsıntıyla bazıları BTC için bir sonraki adımdan korkuyorlardı.

Buna rağmen iyimser tavır takınan bir analist….

Bitcoin 3 bin 700 dolara ulaştıktan saatler sonra söz konusu kişi aşağıdaki görüntüyü paylaştı. Bu analistin 3 bin 700 dolara düştükten sonra alt kısmının olduğunu öne sürdüğü bir grafik. Aynı yorumcu daha sonra Mayıs veya Haziran aylarına kadar Bitcoini 10 bin dolara geri götüren “V şeklinde bir ters dönüş” olacağını da ekledi.

Aynı uzman şimdi Bitcoinin önümüzdeki aylarda 17 bin dolara “parabolik” bir yükselme görebileceğini söylüyor. Devamında ise 20 bin dolara bir yükseliş beklentisi olması bir dizi sebebe dayanıyor.

Bunlar:

1) Bitcoinin bir Wyckoff Re-Accumulation ders kitabında işlem yaptığı düşüncesi

2) BTC Nasdaqın 2008den itibaren yaptığı gibi işlem görüyor  

3) balinalar ve uzun vadeli sahipleri mevcut seviyelerde birikiyor.

Beklentiler 20 bin dolarla sınırlı değil…

Bitcoin’in 2020de 20 bin dolara ulaşmasını bekleyen sadece bu analist değil!

Pantera Capitalden Dan Morehead Mart ayında yayınladığı bir raporda Bitcoinin merkez bankaları toplu olarak para basarken yeni bir rekor kırdığını söyledi:

“Şimdi trilyonlarda olduğumuza göre açık sadece niceliksel olarak kolay olmayan şeylerin fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmalı (hisse senetleri emlak paranın fiyatına göre kripto para). Başka bir deyişle BTC / USD çapraz döviz kuru yükselecektir. Bitcoin fiyatı önümüzdeki on iki ay içinde yeni bir rekor kırabilir. ”

Bloomberg’den Mike McGlone BitMEX’ten Arthur Hayes ve Galaxy Digital’den Mike Novogratz da BTC’nin 20 bin dolara ulaşacağını düşünenler arasında.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku