Önce gizli mesajı verdi… Şimdi nedenini açıkladı

0 0

Halving yılın en çok beklenen olayıyken F2Pool madencilik havuzundan blockchaine gizemli bir mesaj verildi.

3 BÜYÜKLER NEREYE GİDİYOR? TIKLAYIN

Şirketin logosunu belirten balığın resmiyle başlayan mesajda madencilik havuzu 9 Nisan 2020 tarihli New York Times Gazetesinin başlığını gösterdi:

“NYTimes 09 / Nisan / 2020 2.3 Trilyon Dolar Destek Paketi 2008 Kurtarma Planında Fark Yarattı”

Tabii ki bu mesajın anlamı açık. Bitcoinin yaratıcısı Satoshi Nakamoto da ilk bloğa 2008 krizine atıfta bulunan ve BTCnin tüm bu sorunları ele alacağını ima eden bir mesaj verdi.

Neyse ki F2Pool son bloğu çıkaran ve pazartesi günü halving başlamadan hemen önce ödülü kazanan firma oldu. Kısa bir süre sonra elde ettikleri bu hakla mesajı verdiler.

“Tarih tekerrür eder”

CoinDeskin Consensus: Distributed konferansında F2Pool kurucu ortağı Wang Chunun bu konu hakkında konuştuğu; bu fikrin kendisine ait olduğunu ve son birkaç ayın başlıklarını ciddi bir şekilde taradıktan sonra mesajı bulup kabul ettiklerini söyledi.

Wang Chun “Tarih kendini tekrar eder. Satsohinin 2008de gördüğü gibi şimdi koronavirüsün önünde birçok kurtarma paketi görüyoruz. Ancak mevcut olanlar daha büyük ölçekte… Bitcoin yeniden yaratılmış gibi” dedi…

Hatırlayacağınız gibi 2009 yılında Bitcoinin ilk kodu oluşturulduğunda Satoshi Nakamoto “Şans Bankaları için İkinci Kurtarma Paketinin Eşiğinde Kez 03 / Ocak / 2009” mesajını ilk bloğa yerleştirdi.

Bu mesajın verilmesinin nedeni bankaların kurtarılmasına karşı olmak değildi. Amaç Bitcoinin bugünün finansal sistemindeki yolsuzluk ve sorunları düzeltmek için bir araç olduğunu göstermekti.

Chun “Son olarak Bitcoin bankalar 100 yıl önce aldığından beri kontrolünü ve özgürlüğünü ilk kez insanlara geri verdi” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku