‘Olması gereken fiyat 40 dolar’ dedi… Peki neden?

0 0

Compond DeFi platformunun simgesi olan COMP geçtiğimiz hafta 172 ila 215 dolar arasında işlem görüyordu. Token 21 Haziranda 373 dolara yükselmişti.

Kripto para türev borsası Delta’nın CEO’su Pankaj Balani COMP’un yüksek fiyatını bir öfori yani coşku ve mutluluk durumu olarak nitelendirdi.

Delta Exchange analizin pazarın daha iyi yönetişim belirteçleri fiyatlamasına izin vermek için oluşturulduğunu ve diğer bazı girişimlerin COMPun başarısını tekrarlamak istediğini açıkladı. Delta ayrıca tipik bir “pompa ve boşaltma” çevriminden kaçınmak istediklerini belirtti.

COMP çılgınlığı

Compound “verim çiftçiliği” sistemini merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemi boyunca kullanmaya başladı ve 15 Haziranda yönetim tokenları dağıtmaya başladı. COMP DeFi tokenları arasında en popüler varlık olmaya devam ederken Compound ürününü kullanarak yapılan madencilik de kazanç sağlıyor.

Ancak Delta borsası tarafından yapılan araştırma tokenin şu anda olduğundan çok daha düşük bir fiyatla işlem görmesi gerektiğini gösterdi. Firma mevcut yüksek fiyatın likidite eksikliğiyle açıklanabileceğini belirtti. COMPu yöneten akıllı sözleşme şu anda 10 milyon tokenın varlığına izin veriyor ancak piyasadaki rakam 10 milyona yaklaşmıyor.

Bir konuşmacı ile yaptığı açıklamada Balani “Daha fazla arzın ortaya çıkmasıyla fiyat dengesi sağlanacak ve rakamlar normale dönecek” dedi.

CoinGecko dolaşımdaki COMP miktarını 3 milyon olarak gösteriyor. Ayrıca COMP yönetiminin tasarımı önümüzdeki 4 yıl boyunca her gün Compound kullanıcılarına 10 milyon tokenin yüzde 40ını dağıtacak şekilde tasarlanmıştır.

Öte yandan Haziran ayı sonunda Andrey Belyakov Medium hakkındaki COMP hakkındaki makalesinde şirketin kendi platformu Opium da dahil olmak üzere benzer bir fiyat tahmini verdi. Belyakov fiyatı 30 $ olarak gördüğünü belirtti.

Belyakov makalesinde bu tahminlere dayanan bir fiyattan Compoundten borç almanın çok karlı olmayacağını ve dolaşımda yeni yer alan KOMların borç faiz oranında küçük bir indirim sağlayabileceğini belirtti ve bu da sağlıklı ve sürdürülebilir bir mekanizma oluşturmak.

Neden 40 dolar?

Deltanın fiyat tahmini tüm COMPların dolaşımda olduğu bir zamana uyarlandı. Kurucu ortak Jitender Tokas 40 dolarlık fiyat tahminini doğrulayan analizi de yaptı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku