Altcoin sezonu geldi mi?

0 2

Kripto para piyasasında son günlerde çarpıcı artışlar görülüyor. Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin nispeten düz bir seyirde devam etti ancak birçok altcoin kayda değer kazanımlar elde etti.

Ortaya çıkan bu tablo “altcoin sezonu geldi” iddialarını beraberinde getirdi. Şu anda kripto para piyasasında köklü bir terim olan “altcoin sezonu” alternatif kripto para birimlerinin katlanarak değer kazandığı bir ortamı ifade ediyor.

Kripto para araştırma şirketi Blockfyre’ın baş teknik analisti “Hâlâ bunun bir altcoin mevsimi olduğuna inanmayan insanlar var. Doge’ye bakın BTC’nin baskınlık oranına bakın.” dedi ve ardından Robinhood ve TikTok’taki perakende yatırımcılara dikkat çekerek 2017 gibi yükselişlerin yolda olduğunu ilginin giderek daha fazla artacağını ifade etti.

Son altcoin sezonu 2017 ve 2018de yaşandı. Bitcoinin baskınlık oranı o yıl yüzde 34e düştü neredeyse tüm altcoinlerde inanılmaz artışlar yaşandı.

Zhao iyimser

Öte yandan kripto para birimi borsası Binanceın CEOsu Changpeng Zhao tüm altcoinlerin toplanacağı konusunda iyimser.

Zhao “Bir sonraki altcoin sezonunda tüm altcoinler patlamayacak. “Sonraki altcoin mevsiminde tüm altcoin’ler patlama yapmayacak” şeklinde düşüncesini açıklayan CZ’ye göre yıllardır piyasada var olup ortaya çok bir şey koyamayan projeler yerlerini daha iyilerine bırakacak. Kripto para projelerinin yüzde 95’inin böyle olduğunu savunan Zhao yalnızca sürekli gelişimin peşinde koşanların başarıya ulaşacağını vurguladı. Binance CEO’su bu yüzde 95 rakamının internet endüstrisi ve hatta geleneksel endüstrilerde de geçerli olduğunu ekledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku