Okunması gereken çılgın Bitcoin hikayeleri

0 223

Yaklaşık 11-12 senelik bir geçmişi olmasına rağmen Bitcoin özelinde kripto para piyasasıyla ilgili oldukça ilginç hikayeler yaşandı.

Sizler için bu hikayelerin en ilginçlerini derledik…

İşte o çılgın hikayeler…

1 – 245 milyon dolar değerinde Bitcoin’ini kaybeden adam

Hepimiz kazanan piyango biletlerini kaybedenlerin ve büyük ikramiyelerin ortaya çıkmayan sahiplerinin hikayelerini gördük. Ne yazık ki adamın biri 1400 bitcoin içeren taşınabilir bir sabit disk I çöpeattığını fark ettiğinde ne hissetmiş olabilir acaba!. Kayıp bilgisayar parçası şimdi 245 milyon dolar değerinde olacaktı. Cambpell Simpson filmleri ve oyunları saklamak için kullandığı taşınabilir sabit sürücüyü yanlışlıkla çöpe attığında yeni bir eve taşınıyordu. Yazık !

2 – Kayıp Bitcoinleri bulmak için çöp sahasını kazmak isteyen adam

Bu hikaye yanlışlıkla büyük bir ganimeti atmış olan başka bir fakir ve yukarıdaki hikayedeki talihsiz ruhun hikayesine çok benziyor. James Howells yanlışlıkla 7.500 Bitcoin içeren bir sabit sürücüyü çöpe attı. Devasal kaybı kalbine inen James çöp arabasını Gallerdeki bir çöp depolama alanına kadar takip etti ve şimdi çöp depolama alanını kazmak ve yaklaşık 13125 milyon dolar değerinde sabit diski bulmak için finansal destekçilerle ortaklık kurmak istiyor.

3-  Sarhoşken satın aldığı Bitcoin şimdi bir servet değerinde

Yukarıdaki hikayeler şansızlıgın abidesi gibi ancak ncak şans her iki yönde de gelebilir ve bazı insanlar için inanılmaz şeyler oluyor. 2015 yılında çok şanslı bir adam altı yıl önce sarhoşken satın aldığı bir grup Bitcoinin tamamen unutmuşken şimdi 20 £ dan daha düşük bir fiyata satın alındıktan sonra yaklaşık 500 bin £ değerinde olduğunu fark etti. Keşke sarhoşken herkes böyle büyük kararlar verebilirse!

4 – Bitcoinde yaşam

Özellikle tuhaf bir durumda genç bir çift evliliklerinin ilk 90 günü boyunca sadece Bitcoin kullanarak yaşamayı kabul ettikleri “bitcoinde yaşam” denilen bir deney yapmaya karar verdiler. Çift deneyimlerini belgelemek için bir blog yayınladı ve macerayı bir belgeselde filme aldı.

5- 15 yaşında Bitcoinde 100 kat kar

Bazı insanlar sadece şanslı olurken diğerleri kendi şanslarını yaratır. Kabul edelim kimse onlardan çok daha genç birini fark ettiklerinde bundan pek hoşlanmıyor. Eğer bu insanlardan biriyseniz ileri atlarım. 2012 yılında Erik Finman adında 15 yaşındaki bir gence büyükannesi 1000 dolar değerinde Bitcoin hediye olarak verdi. Erik sadece bir buçuk yıl sonra aynı bitcoinleri sattı ve 100.000 dolar kâr ve inanılmaz bir 100: 1 yatırım getirisi elde etti.

Bitcoin popülaritesini artırmaya devam ederken bu komik hikayelerin çok daha fazlasının ortaya çıkması da kaçınılmaz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku