Devlete ait binalarda kripto para madenciliği yasaklandı

0 7

Venezuela devlete ait binalarda ve çevrelerde kripto para madenciliğini yasaklamaya karar verdi.

Kararın madenciliğin yüksek elektrik tüketiminden kaynaklandığı iddia ediliyor.

Ülke özellikle ülke çapındaki elektrik kesintisinden sonra elektrik sistemiyle uzun süre sorunları vardı.

Venezuela kripto para birimi ile ilgili yeni kararı nedeniyle bir kez daha haberlerde yerini buldu. Bu kez ülkenin Çevre ve Planlamacılık Bakanı Ildemaro Villarroel madenciliğin devlete ait herhangi bir binada ve hatta tüm birimlerde yasaklanacağını açıkladı.

Villarroele göre yeni karar Büyük Ev Misyonu (Gran Mision Vivienda) projesinin bir parçası olarak geliyor. Bu düşük gelirli vatandaşlara barınma sağlamak amacıyla ülke hükümetinin ortaya koyduğu bir projedir.

Birçoğunun farkında olduğu gibi Venezüella ülkenin ulusal para birimi bolivarın hiperenflasyon nedeniyle pratik olarak değersiz hale geldiği uzun süreli bir finansal kriz yaşıyor.

Ülke kendi kripto para birimi olan petrol destekli Petroyu geliştirerek yaptırımlarla ve enflasyonla savaşmaya çalıştı. Ancak Petro kripto paraya geçiş yapan Venezuelalıları etkilemedi ancak halkın çoğunluğu Bitcoin ve bazı altcoinleri tercih etti.

Bakan yeni kuralı birkaç gün önce halka açık bir konuşmada açıkladı. Çok fazla güç gerektirdiğinden kamu konutlarında hiçbir kripto madenciliği ekipmanına izin verilmeyeceğini söyledi. Bu nedenle ülkenin elektrik arz politikasını ihlal etmektedir.

Ona göre kripto para madenciliği ülkenin güç kaynağının dikkatle dengelenmiş dağılımı için çok zararlı.

Venezuela elektrik sorunlarını çözmeyi ihmal etti

Söz konusu tedbir çoğunlukla sosyal medyada birçok eleştiriyle karşılaştı. Birçoğu Venezuelanın uzun süredir mevcut olmasına rağmen şansı olduğunda elektrik tedarik sistemini iyileştirmeyi ihmal ettiğini belirtti.

2019da tüm milleti etkileyen bir elektrik kesintisi sırasında elektrikle ilgili sorunlar en çok hissedildi. O zamandan beri ülke içindeki önemli bir tartışma konusuydu.

Açıklamanın doğru olup olmadığı veya vatandaşların Petro dışındaki paraları ellerine almasını önlemenin başka bir yolu olup olmadığı bilinmemektedir. Ülkenin insanları yerli kriptolarını kullanmaya zorlamak için alışılmadık çözümler bulma konusunda uzun bir geçmişi var.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku