OCB ve Ripple ortaklığı

0 0

Vietnam merkezli Orient Commercial Joint Stock Bank (OCB) için Fintech ve Proje Yönetimi Başkanı Phong Nguyen Ripple ile yeni bir ortaklık açıkladı. Asya ülkesinin en önemli bankalarından biri olarak kabul edilen OCB yaklaşık 4.6 milyar Dolarlık varlık yönetiyor. Nguyen Ripplenete katıldıklarını ve “stratejik ortak”olduklarını söyledi.

Merkezi Ho Chi Minh City olan OCB Asya ülkesinde 130dan fazla şubeye sahiptir. Perakende müşterilere ve küçük ile orta ölçekli işletmelere kredi hizmetleri sunuyor. Bu yılın ikinci çeyreğinde banka hisselerinin % 15i Japonyanın Aozora Bankası tarafından satın alındı.

Nguyen işbirliğinin birden fazla kaynağın harekete geçirildiği ve işletme düzeyinde kullanım vakalarının araştırıldığı 10 aylık bir çalışmanın ardından gerçekleştiğini bildirdi. Bu bağlamda OCB Fintech Başkanı şunları söyledi:

OCBnin Ripplenete stratejik bir ortak olarak resmen katıldığını duyurmak istiyorum. Ripple tarafından desteklenen Blockchain teknolojisine yapılan bu yatırımla masrafları azaltmak verimliliği artırmak havale ve sınır ötesi ödeme ile müşteriye şeffaflık ve en iyi hizmeti -rekabetçi ücret ve anında ödeme- getirmek için yeni teknolojiyi işletmeye uygulamayı hedefliyoruz.

Ayrıca Nguyen Ripple Singapur ekibine özverileri için teşekkür etti. İşbirliği daha fazla hizmet sunmayı ve bankacılık kurumu tarafından Vietnamdaki tüketicilerine sunulanları geliştirmeyi amaçlıyor.

XRP topluluğu Ripple ve bankacılık kurumu arasındaki ortaklığı memnuniyetle karşıladı. Bir kullanıcı bunun Ripple çözümlerinin daha fazla benimsenmesinde bir başka kilometre taşı olduğunu belirtti. Başka bir kullanıcı işbirliğinin önemi ve Ripple üzerindeki etkileri hakkında yorum yaptı:

OCB Vietnam Hükümeti ve BNP Paribas arasında ortak bir girişimdir. Vietnam hükümeti / bankacılık endüstrisi Çin Hükümeti ile derin bağlara sahip.

Bu nedenle Asyada Rippleın daha fazla benimsenmesi hakkında spekülasyon yapmak mümkündür. OCB şirketin Vietnamdaki en önemli ortaklarından biri olarak TB Banka katılıyor. Ripple Swell konferansında “CX Impact” ödülünü aldıktan sonra TB bank temsilcileri kurumun yeniliğe istekli olduğunu belirtti.

Temmuz ayından bu yana Rippleın Vietnam için bir ödeme geçidi açabileceği söylentileri geçiyor. Spekülasyon Rippleın ortağı SBI Remitin Bank Michinoku ile işbirliği yaptığını duyurmasından sonra başladı. Bu işbirliğinin Japonyaya para transferlerinin gönderilmesini kolaylaştırma gibi bir amacı bulunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku