OCB ve Ripple ortaklığı

Abone Ol
OCB ve Ripple ortaklığı
Gökçe Hürata
 • 19 Ekim 2020
 • Yazar:

  Vietnam merkezli Orient Commercial Joint Stock Bank (OCB) için Fintech ve Proje Yönetimi Başkanı Phong Nguyen, Ripple ile yeni bir ortaklık açıkladı. Asya ülkesinin en önemli bankalarından biri olarak kabul edilen OCB, yaklaşık 4.6 milyar Dolarlık varlık yönetiyor. Nguyen, Ripplenet'e katıldıklarını ve “stratejik ortak”olduklarını söyledi.

  Merkezi Ho Chi Minh City olan OCB, Asya ülkesinde 130'dan fazla şubeye sahiptir. Perakende müşterilere ve küçük ile orta ölçekli işletmelere kredi hizmetleri sunuyor. Bu yılın ikinci çeyreğinde, banka hisselerinin % 15'i Japonya'nın Aozora Bankası tarafından satın alındı.

  Nguyen, işbirliğinin, birden fazla kaynağın harekete geçirildiği ve işletme düzeyinde kullanım vakalarının araştırıldığı 10 aylık bir çalışmanın ardından gerçekleştiğini bildirdi. Bu bağlamda, OCB Fintech Başkanı şunları söyledi:

  ''OCB'nin Ripplenet'e stratejik bir ortak olarak resmen katıldığını duyurmak istiyorum. Ripple tarafından desteklenen Blockchain teknolojisine yapılan bu yatırımla, masrafları azaltmak, verimliliği artırmak, havale ve sınır ötesi ödeme ile müşteriye şeffaflık ve en iyi hizmeti -rekabetçi ücret ve anında ödeme- getirmek için yeni teknolojiyi işletmeye uygulamayı hedefliyoruz.''

  Ayrıca Nguyen, Ripple Singapur ekibine özverileri için teşekkür etti. İşbirliği, daha fazla hizmet sunmayı ve bankacılık kurumu tarafından Vietnam'daki tüketicilerine sunulanları geliştirmeyi amaçlıyor.

  XRP topluluğu, Ripple ve bankacılık kurumu arasındaki ortaklığı memnuniyetle karşıladı. Bir kullanıcı, bunun Ripple çözümlerinin daha fazla benimsenmesinde bir başka kilometre taşı olduğunu belirtti. Başka bir kullanıcı, işbirliğinin önemi ve Ripple üzerindeki etkileri hakkında yorum yaptı:

  ''OCB, Vietnam Hükümeti ve BNP Paribas arasında ortak bir girişimdir. Vietnam hükümeti / bankacılık endüstrisi, Çin Hükümeti ile derin bağlara sahip. ''

  Bu nedenle, Asya'da Ripple'ın daha fazla benimsenmesi hakkında spekülasyon yapmak mümkündür. OCB, şirketin Vietnam'daki en önemli ortaklarından biri olarak TB Bank'a katılıyor. Ripple Swell konferansında “CX Impact” ödülünü aldıktan sonra, TB bank temsilcileri kurumun yeniliğe istekli olduğunu belirtti.

  Temmuz ayından bu yana Ripple'ın Vietnam için bir ödeme geçidi açabileceği söylentileri geçiyor. Spekülasyon, Ripple'ın ortağı SBI Remit'in Bank Michinoku ile işbirliği yaptığını duyurmasından sonra başladı. Bu işbirliğinin, Japonya'ya para transferlerinin gönderilmesini kolaylaştırma gibi bir amacı bulunuyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Vietnam ile ilgili her şey

  OCB ve Ripple ortaklığı

  OCB ve Ripple ortaklığı

  Vietnam merkezli Orient Commercial Joint Stock Bank (OCB) için Fintech ve Proje Yönetimi Başkanı Phong Nguyen, Ripple ile yeni bir ortaklık açıkladı. Asya ülkesinin en önemli bankalarından ...

  • 19 Ekim 2020
  Shinhan Card blok zinciri kredi sistemi patentini aldı

  Shinhan Card blok zinciri kredi sistemi patentini aldı

  Güney Kore'de ülkenin önde gelen kredi kartı şirketlerinden Shinhan Card, blok zinciri ödeme sistemi için patent almaya hak kazandı. Korea Times'ta yer alan habere göre Shinhan Financial G...

  • 15 Temmuz 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.