Gemini Anketi Sona Erdi: Shiba Inu ve 2 Altcoin Zaferi Göğüsledi!

120

 

Kripto para borsası Gemini’nin yakın zamanda düzenlediği Twitter anketinde, Shiba Inu (SHIB) Dogecoin (DOGE) ve Dogelon Mars’ı (ELON) geride bıraktı.

Shiba Inu, SAND ve Ethereum, anketin kazananları oldu!

Gelişmiş güvenlik özellikleri ve benzersiz kripto para ürünleri ile tanınan Gemini, geçtiğimiz günlerde popüler köpek temalı meme kripto para birimleri, DOGE, ELON ve SHIB arasında çarpıcı bir anket düzenledi. Gemini, 399 bin takipçisine “En sevdiğiniz köpek temalı altcoin nedir?” diye sordu. Shiba Inu, anketten zaferle ayrıldı. Nihai sonuca göre,  SHIB oyların yüzde 77,5’ini alarak birinci sırada yer altı. DOGE, oyların yüzde 10.3’ünü alırken, ELON ise oyların yüzde 12.3’ünü aldı. Toplam, 14.667 oy kullanıldı. Genellikle, Gemini gibi önde gelen borsalar, katılım amacıyla ve topluluk eğilimlerine erişmek için oylama anketleri düzenliyor.

Bu anket, Gemini tarafından yapılan bir dizi oylamanın üçüncü bölümüydü. Twitter anketinin ilk turunda Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) arasında rekabet vardı. Anketin ilk turunu Ethereum kazandı. Toplamda 5.837 oy kullanıldı. ETH, oyların  yüzde 53.8’ini alındı. Yarışmanın ikinci turu MANA ve SAND arasındaydı. SAND ikinci turu kazandı. SAND oyların yüzde 37,9’unu, MANA ise kullanılan toplam oyların yüzde 31,5’ini almayı başardı. Gemini, Shiba Inu (SHIB)’yu 12 Kasım 2021’de platformunda listeledi.

SHIB, küresel ölçekte benimsenmeye devam ediyor

Shiba Inu topluluğunun önde gelen üyesi Xhib Sanders, geçtiğimiz günlerde tweet aracılığıyla “40&20Ccs” adlı yeni restoranın artık ödeme yöntemi olarak SHIB’i kabul ettiğini bildirdi. İşletme, başkent Karakas’ta bulunuyor ve Subway tarzı sandviç yapımında uzmanlaşan popüler bir mekan konumunda. Restoran, ayrıca Instagram’da güçlü bir sosyal varlığa sahip. Shiba Inu’nun yanı sıra, “40&20Ccs”, ödeme şekli olarak Tether (USDT) ve Binance USD (BUSD) olmak üzere iki stablecoin kabul ediyor. 2017’den beri Venezuela, kripto para devrimi ile hiperenflasyonu yenmeye çalışıyor, çünkü resmi para birimi Bolivar 10 yıldan fazla bir süre içinde neredeyse tüm değerini kaybetti.
Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, 2017’de ülkenin petrol ve maden rezervleri tarafından desteklenen ve Venezuela ekonomsini kurtarmayı amaçlanan devlet destekli Dijital Petro’nun hayata geçtiğini duyurdu. Dijital Petro, ABD yaptırımlarını atlatmanın ve uluslararası finansmana erişmenin bir yolu olarak algılanıyor. Öte yandan SHIB, benimseme konusunda rekor kırmaya devam ediyor. Türkiye Ekonomi Bakanı, Türk lirası dolar karşısında güçlü bir değer kaybıyla karşı karşıya olduğu için ülkesinde SHIB’nin benimsenmesini görüşmek üzere Türkiye SHIB topluluğu üyeleriyle bir araya geldi. Topluluk SHIB’nin kitlesel olarak benimsenmesinde de hayati bir rol oynuyor ve sürekli olarak yeni işletmeleri Shiba Inu’yu bir ödeme yöntemi olarak benimsemeye davet ediyorlar. Son zamanlarda İtalyan burger restoranı Welly’s, Shiba Inu’nun benimsenmesini tamamen yeni bir seviyeye taşıdı. Geçen yıl hizmete giren Napoli merkezli restoran, ödeme yöntemine yalnızca SHIB’yi eklemekle kalmadı, aynı zamanda tüm işletmesini Shiba Inu ile ilgili konseptleri içerecek şekilde yeniden markalaştıracak kadar ileri gitti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku