Novatti Sınır Ötesi Ödemeler için Ripple’dan (XRP) Yararlanıyor

0 45

Ripple (XRP), dünya çapında sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmasıyla tanınıyor ve Avrupa’dan Orta Doğu’ya kadar her yerde kullanılıyor. Tüketiciler geleneksel bankacılık sistemi dışındaki seçeneklerini farkına vardıkça, Ripple gibi kaynaklar daha da önemli hale geliyor.

Avustralya merkezli bir dijital bankacılık ve ödeme şirketi olan Novatti’nin, Güneydoğu Asya’ya yapılacak olan havale ödemelerini iyileştirmek için Ripple ile birlikte çalıştığı açıklandı.

Resmi duyuruya göre, Novatti mevcut havale altyapısını yetersiz buldu. Duyuru ayrıca, yavaş işlem süreleri ve pahalı ücretler dahil olmak üzere havale sektörünü rahatsız eden bazı sorunlara olası bir çözüm olarak Ripple’a da atıfta bulundu.

Novatti, işlemleri kolaylaştırmak için XRP’den yararlanmalarına olanak tanıyan RippleNet On-Demand Liquidity hizmetini kullanmaya başlayacak. Söz konusu anlaşma ilk olarak Aralık 2020’de imzalandı, ancak kısa süre önce açıklandı.

Ortaklık, Novatti’nin esnek ve hızlı ödeme seçeneğini başlangıçta Avustralya ve Filipinler arasındaki havalelere odaklayacak. Filipinler’e ait banka dışı en büyük havale hizmeti sağlayıcısı olan iRemit’in, Filipinler’e gönderilen fonların toplanmasına yardımcı olması bekleniyor.

Bu ortaklığın başlangıcında Filipinler’e odaklanma kararı stratejik bir karar. Havale piyasaları açısından Filipinler, Asya’da Hindistan ve Çin’den sonra gelen üçüncü en büyük havale alan ülkedir. Yalnızca 2020 yılında Filipinler’e yurtdışındaki ülkelerden 33 milyar doların üzerinde para gönderildi.

İleriye dönük olarak, Novatti tarafından RippleNet kullanılarak binlerce işlemin gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bunu takiben şirketin, bu hizmeti Güneydoğu Asya’daki diğer müşterilere sunma planları var.

Novatti, bu yeni ittifakın sınır ötesi işlemlere bağımlı olan ancak genellikle gereksiz engellerle karşılaşan müşterilere fayda sağlayacağını umuyor.

Ödemeler için oluşturulmuş dijital bir varlık olan XRP’yi kullanarak ODL, önceden finanse edilen hesaplara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak para birimlerini anında köprüleyebilir. Bu, sermayeyi serbest bırakıyor ve operasyonel maliyetleri düşürüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku