BlackRock CEO’su: Kripto Paralar Büyük Varlık Sınıfı Olarak Değerlendirilecek

0 55

BlackRock’tan Larry Fink, kripto paranın harika bir varlık sınıfı haline geldiğini düşünüyor, ancak fiat para birimlerinin yerini alacağına henüz inanmıyor.

BlackRock CEO’su Larry Fink, Perşembe günü CNBC’nin “Squawk Box” programına konuk oldu ve kripto para birimlerinin “harika bir varlık sınıfına” dönüşebileceğini belirtti.

Kripto varlıklara hayranım. Kaç kişinin buna odaklandığı beni cesaretlendiriyor. Harika bir varlık sınıfı haline gelebilir.

Yine de, dijital varlıkların devlet tarafından verilen geleneksel para birimlerinin yerini alabileceğini düşünmüyor.

Aralık ayında Fink, kripto para birimlerinin küresel bir pazara dönüşebileceğini ve ABD Dolarını tehdit edebileceğini söylemişti. Kripto varlıkların ana akım haline gelmesine rağmen, Fink şirketinin kripto para ile ilgili çok fazla ilgi görmediğini iddia ediyor:

Biz kripto varlıkları inceliyoruz. Bundan para kazandık, ancak size dünya çapındaki kurumlardan geniş tabanlı bir ilgi gördüğümüzü söylemek için burada değilim.

Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi olan BlackRock, düzenleyici dosyalarına göre bu yılın başlarında Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerine başladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku