Nisan Ayında İzlenmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi

1 314

Kripto para piyasası için son yedi gün oldukça hızlı geçti ve neyse ki iyi sonulandı. Perşembe günü Bitcoin’in fiyatı 50.000 dolara düştüğünde neredeyse 100 milyon dolar kaybetmiş olmasına rağmen, toplam piyasa değeri şu anda bir hafta önceki seviyesiyle hemen hemen aynı seviyede.

Bu yazımızda Nisan boyunca yakından takip edilmesi gereken en iyi 5 kripto para birimine bir göz atacağız.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin nereye giderse gitsin, genellikle piyasanın da onu takip ettiğini söylemeye gerek yok. Oran eşit olmasa da, BTC mevcut boğa koşusunun çoğu için piyasanın yönünü belirledi.

Geçtiğimiz hafta, Tesla’dan büyük bir duyuru geldi ve dev elektrikli araç üreticisi, müşterilerinin artık BTC ile ödeme yaparak Tesla araçlarını alabileceklerini açıkladı. Elon Musk bu duyuruyu tweet’ledi ve sonuç olarak piyasa yükseldi.

Ne yazık ki, ralli sürdürülemezdi ve kısa bir süre sonra BTC değer kaybetti ve yaklaşık 50.000 dolara düştü. Bu bölge sağlam bir destek bölgesi olduğu için yeniden yükselişe geçen lider kripto para şu anda yaklaşık 56.500 dolardan işlem görüyor.

BTC, ilk ciddi direnç olan 55.000 doların üzerine çıktı ve bundan sonra 57.700 dolar direncini de geçmeye hazır görünüyor. Başarılı olursa, beklenen 60.000 doları geçebilir ve ardından yaklaşık olarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 62.000 doları test etmesini bekleyebiliriz.

Cardano (ADA)

İzleme listemizde bir sonraki kripto para birimi Cardano’nun ADA’sı. Son iki aydır en iyi performans gösterenlerden kripto para birimlerinden oldu. Şimdi, birçok kişi Cardano’nun henüz akıllı sözleşme yeteneklerine sahip olmadığı için ADA’nın artışının tamamen spekülatif olduğunu iddia ediyor.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Cardano’nun temellerinden yoksun olduğu argümanını çürütmeyi, zaten sahip oldukları sayısız ortaklığı ve protokolün sağlamlığı, teknik belgesini öne çıkarmaya çalışıyor. Ayrıca, kullanıcıların Cardano’da akıllı sözleşmeler oluşturmasına ve dağıtmasına izin verecek bir test ağı için bir zaman çizelgesi de ortaya koymuş durumda.

Bunların tamamı göz önünde bulundurulduğunda, fiyat tam olarak bir hafta önce olduğu yerde. Kısa süre önce 10,06 dolara geriledi ve hızlı bir şekilde toparlandı. Bir nevi ADA geçtiğimiz birkaç gün içinde güçlendi ve bir sonraki ralliye hazırlanıyor gibi görünüyor.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin, bu yıl 350 dolara kadar yükselerek kesinlikle etkileyici kazançlar sağlayan bir başrol oyuncusu oldu.

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, kripto para birimi 290 ile 240 dolar arasındaki aralıkta işlem görüyor. Bu Perşembe gerçekleşen bir istisna dışında, BNB’nin şimdiye kadarki genel seyri buydu. Geçmiş veriler bir gösterge ise, kripto para birimleri uzun bir süre bir aralıkta işlem yapmayı gerçekten sevmez. Başka bir deyişle, BNB çok yakında büyük bir patlama yapabilir.

Ayrıca, 2021 için ilk üç aylık yakım dönemi (burn) yaklaşıyor ve bu fiyat üzerinde katalizör görevi görebilir. Son birkaç ay özellikle dalgalı geçti ve Binance’in önümüzdeki haftalarda büyük kazançlar sağlama ihtimali bulunuyor. Bu, burn’ün büyük olasılıkla önemli olduğu anlamına geliyor. Üçüncü en büyük kripto para biriminin arzını piyasa değeri ile azaltmak, Mart ayının son günlerinde ve Nisan ayının başında akılda tutulması gereken bir etkinlik gibi görünüyor.

Ayrıca Binance Smart Chain herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyor. BNB’nin kullanıcıların işlem yaptığı temel kripto para birimi olduğu göz önüne alındığında, bunun ek talebe neden olduğu açık.

Uniswap (UNI)

DeFi Pulse’a göre, Uniswap, bu yazının yazıldığı sırada şu anda en fazla fonun içinde kilitlendiği, önde gelen merkeziyetsiz borsa ve otomatik piyasa yapıcısı.

Borsayı geçen yıl kullanan kişilere AirDrop ile verilen yönetişim token’ı şu anda 28 dolardan işlem görüyor. Bu da insanların çoğunun aldığı 400 UNI token’ın şu anda neredeyse 12.000 dolar değerinde olduğu anlamına geliyor.

Öte yandan UNI, son 7 günde değerinin bir kısmını kaybetti ve yaklaşık 32 dolardan kayda değer bir düşüş yaşadı. Ancak 24 Mart’ta, uzun zamandır beklenen Uniswap v3’ün teknik özelliklerine göz atma şansı bulundu. ve güncellemenin DEX’i en esnek ve sermaye açısından en verimli otomatik piyasa yapıcıya dönüştürmeyi amaçlayan temel bir güncelleme olduğu net bir şekilde gösterildi.

Layer 1 Ethereum mainnet lansmanının hedefi 5 Mayıs ve Layer 2 geçişi de bundan kısa bir süre sonra yapılacak. Bu kesinlikle proje için büyük bir dönüm noktası ve toplam değerine yansımaya başlaması o kadar da şaşırtıcı olmayabilir.

Solana (SOL)

Solana, saniyede çok fazla işlem ve çok düşük işlem ücretleri sunan ölçeklenebilir bir Bockchain altyapısını öne çıkarıyor.

Ethereum’un çok yüksek işlem ücretleri ve yavaş işlem süreleriyle karşılaştırıldığında, alternatifler arasında Solana öne çıkıyor. Belki de 2021’de en trend olan projelerden biri olmasının nedeni budur.

Fiyat açısından, Solana yerel token’ı SOL, 2021’deki en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden.

1 Ocak’ta kripto para biriminin fiyatı 0,55 dolar civarında işlem görüyordu. Şu anki fiyatı ise 18.6 dolar civarında. Bu, neredeyse yüzde 3.200’lük yükseliş anlamına geliyor. Ütelik bu yükseliş herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyor ve DeFi ve NFT’ler etrafındaki mevcut coşku ile kesinlikle bir göz atmaya değer duruyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku