Nisan ayında 412 milyon dolar kazandılar

0 2

Bitcoin yarılanmasından sonra blok başına elde ettikleri Bitcoin ödülü yarı yarıya azalacak olan madencilerin Nisan ayında ne kadar gelir elde ettikleri belirlendi.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

The Block tarafından derlenen verilere göre Bitcoin madencileri mart ayında Bitcoin fiyatındaki iyileşmenin etkisiyle nisan ayında yüzde 8 daha fazla gelir elde etti. Madencilerin Nisan ayında kazandıkları rakamın 412.5 milyon dolar olduğu tespit edildi. Mart’ta ise bu 380.1 milyon dolardı.

Madencilerin gelirlerinin büyük çoğunluğu blok başına 12.5 BTC ödülünden geliyor. Bu ödül 12 Mayısta yarıya indirildikten sonra 6.25 BTC olacak. Madenciler nisan ayında blok ödüllerinden 406 milyon dolar kazanırken işlem ücretlerinden 6.18 milyon dolar aldılar.

Piyasa değeriyle en büyük kripto para birimi yazı yayına hazırlandığı sırada 9 bin 870 dolar seviyelerinde işlem görüyordu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku