NFT’ler İle Alay Eden İronik Tweet NFT Olarak Satıldı! İşte Fiyatı!

31

Lauren Walker isimli Twitter kullanıcısı, NFT’ler ile alay eden bir paylaşımda bulundu. Eğlence ve eleştiri amacı ile paylaşılan tweet, daha sonra NFT olarak açık artırmaya çıkarıldı.

NFT’leri eleştiren ironik paylaşım, 5.100 dolara NFT olarak satıldı

Cumartesi gecesi, Lauren alaycı bir şekilde, NFT’lere ödenen paraların abartılı olduğunu ve bu dijital teknolojinin hiç bir değeri olmadığını ifade eden bir paylaşım yaptı. Twitter kullanıcısı, ”internetteki resimlere sağ tıklayıp onları sürücüsüne kaydetme” tekniğiyle 4 terabaytlık, 8 trilyon dolar değerinde  NFT çaldığını ifade eden alaycı bir mesaj paylaştı. Tokenize edilmiş görüntülerin ve sanat eserlerinin dijital sahipliği ve eşssizliğini hafife alan Lauren kripto para topluluğundan büyük eleştiri aldı.

 

Kripto topluluğundan iki kişi  Walker’ın twitter paylaşımının ve altındaki cevapların ekran görüntülerini aldı, bunları NFT olarak bastı ve OpenSea pazarında açık artırma için satışa çıkardı. CaptainFantastic adlı kullanıcı, NFT’ye, şu anda 1,5 Ether (ETH) (5,100 ABD doları) teklifte bulundu. Walker’ın argümanını aslında NFT’lerin gerçek özelliklerini ve değerlerini küçümseyerek, onları basitleştirmeye calışıyor. NFT’ler hakkında bilgisi olmayan biri için anlaşılabilir bir yaklaşım, çünkü görüntüyü tokenize etmek onu benzersiz kılıyor ve esasen ona sıradan bir JPG veya GIF’in asla yapamayacağı şekilde değer veriyor. Geçen ay, bir YouTuber, 100 bin değerinde olduğu tahmin edilen tek bir NFT için Tesla Roadster’ını verdi. Beeple olarak da bilinen dijital sanatçı Mike Winkelmann, Mart ayında eserlerinden birini NFT olarak 69 milyon dolara sattı.

NFT’lerin işlevi ve değeri anlaşılmıyor

Walker’ın tweetine yanıt olarak Twitter kullanıcısı Travellintoddy, “Bu tür tepkilerden çok etkilendim. NFT topluluğunun henüz erken aşamalardan olduğunu gösteriyor. 2003’te sosyal medyayı hafife almak gibi bir şey çünkü neden çevrimiçi sohbet etmek yerine arkadaşlarınızı görmeye gitmiyorsunuz? ” Kullanıcı Sergey Pshenichkin de dahil olmak üzere bazı kullanıcılar, Walker’ın argümanını güzel sanatlar dünyasıyla karşılaştırdı:”Bu temelde Mona Lisa’nın fotoğrafını çekerek ona sahip olduğunun şakasını yapmakla aynı şey.”

NFT piyasasında büyük paralar kazanılsa da, kripto para fiyatlarında görülen aynı tür oynaklığa tabi görünüyor. Dune Analytics’ten elde edilen veriler, Pazar günü günlük OpenSea işlem hacminin 34.070 ETH’den fazla olduğunu ve Visa dahil ana akım şirketlerin CryptoPunks gibi NFT koleksiyonlarına bile yatırım yaptığını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku