”Forbes 400” Açıklandı: İşte Kripto Para Sektörünün En Zengin İsimleri!

50
Dünyaca ünlü Forbes dergisi tarafından yapılan en zengin 400 ABD’linin yer aldığı Forbes 400 listesi yayınlandı. Bu yıl Forbes 400 zengin listesinde altı önemli yeni isim katıldı. Listeye katılanların hepsi kripto para endüstrisinde öne çıkan isimler.

Sam Bankman-Fried, kripto para endüstrisindeki en zengin kişi seçildi!

Listede toplamda minimum net değeri 2,9 milyar dolar olan yedi kripto para milyarderi var ve bunlardan altısı listeye yeni katıldı. Forbes’a göre bu dijital devlerin toplam değeri tahmini olarak 55.1 milyar dolar. Bu, Ripple’ın XRP tokeninin mevcut piyasa değerinden daha fazla. Litecoin ve Bitcoin Cash’in toplam piyasa değeri ile aynı olan bu toplam değerin yaklaşık yüzde 40’ının (22,5 milyar dolar) sadece bir kişiye ait olduğu belirtildi.
Coinbase CEO'sundan Yüksek Enflasyon Uyarısı: Kripto Paraların Sonu Olabilir!
 
  FTX ve Alameda Research’ün kurucusu Sam Bankman-Fried, kripto para endüstrisindeki en zengin kişi seçildi. İş adamının servetini son iki yılda yaptığı bildirildi. Bu kısa sürede Bankman-Fried, dünyanın en büyük kripto borsalarından birini kurdu. FTX şu anda CoinGecko’ya göre günlük spot hacimde 2,4 milyar dolar ve günlük türev işlem hacminde 10,5 milyar dolar işlem görüyor.

Forbes: Kripto sektöründeki milyarder sayısında artış var!

Kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un tahmini değeri 11,5 milyar dolar. Bu rakam,  Algorand piyasa değeri ile aynı. Armstrong,  Forbes 400’e girmeyi başaran bir başka isim. Coinbase’in rakibi Gemini’nin sahipleri Winklevoss ikizleri de 4,3 milyar dolar ile listeye yeni katılan isimlerden. 2012 yılında Coinbase’i Armstrong ile birlikte kuran Fred Ehrsam da tahmini net değeri 3,5 milyar dolar ile listeye girdi.
Bu Kritik Gelişme Ripple (XRP) Fiyatını Şaha Kaldırabilir!
 
Forbes’a göre, kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden Jed McCaleb 3 milyar dolar değerinde ve bunların çoğu geçen yıl büyük miktarda token satmasına rağmen Ripple kurucu ortağı olarak sahip olduğu XRP varlıklarından geliyor. Geçen yılki listede 2,7 milyar dolarlık net değerle yer alan Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, servetini  yüzde 122 artırarak, değerini 6 milyar dolara çıkardı. Forbes, çoğu merkezi borsalar veya şirketlerle bağlantılı kripto milyarderlerindeki artışı ana akım ve kurumsal ilgideki artışa bağladı ve şu açıklamayı yaptı:
Kripto para milyarder sayısındaki artış, büyük ölçüde, kurumsal yatırımcılar tarafından yönetilen, sektöre yönelik benzeri görülmemiş düzeyde ilginin bir sonucudur.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku