NFT Çılgınlığına Ünlü Gazete New York Times da Katıldı!

0 47

New York Times  yazarı Kevin Roose, Çarşamba günü, son köşe yazısını NFT olarak satacağını duyurdu.

Roose, Çarşamba günü öğlen yayınlanan New York Times’taki köşesinde, “Normalde, sadece gazetemiz ve online üyeliklerimiz satılık ama bu sefer bir istisna çünkü köşe yazımı açık artırmaya çıkarıyorum. Bu benim ilk deneyim. NFT’ler hakkında bir köşe yazısı yazdım ve bu makalem bir NFT’ye dönüştürülerek, açık artırmaya sunuluyor,” dedi.

Roose’un köşe yazısı, çevrimiçi bir açık artırmada NFT olarak satılağa çıkarılacak.

Değiştirilemez Token (NFT), dijital sanat veya dijital koleksiyon olarak da biliniyor. Değiştirilemez Tokenlar; bir tweeti, bir tabloyu, bir resmi, bir anı, bir gif’i, bir futbolcu kartını vb. nesneleri temsil edebilirler.

Değiştirilemez token (NFT), sanat gibi benzersiz bir dijital öğeyi temsil edebilen bir blok zincirinde (dijital bir defter) depolanan bir veri birimidir. Bir NFT kriptografik bir belirteçtir ancak Bitcoin ve birçok ağ veya hizmet belirteci gibi kripto para birimlerinin aksine, NFT’ler karşılıklı olarak değiştirilemez.

22 Mart’ta CEO’su Jack Dorsey tarafından Twitter’da yayınlanan ilk tweet, satışa çıkarıldıktan iki hafta sonra 2,915,835,47 dolara NFT olarak açık artırmaya çıkarıldı. Beeple olarak bilinen bir dijital sanatçı, NFT aracılığıyla milyonlarca dolara sanat eserleri sattı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku