NFT Akımına Nusret de Katıldı

0 125

NFT çılgınlığı tüm dünyada hız kemeden devam ederken Türkiye’den ünlü bir isim de bu trende katıldı. Sosyal medya platformlarında paylaştığı et videolarıyla son yıllara damgasını vuran ve hali hazırda 30 milyonu aşkın takipçisi olan Nusret, Twitter hesabında paylaştığı bir videoyu Valuables üzerinden NFT ile satışa çıkardı. Videoya büyük ilgili oluşurken yaklaşık 6 bin dolar karşılığında alıcı buldu

Dijital ortamda özgün eserlerin korunması için ortaya çıkan NFT token’i çılgınlığı kripto para sektörünün yeni gözdesi. Geçtiğimiz günlerde Twitter CEO’su Jack Dorsey, ilk tweetini NFT ile satışa çıkarmış ve astronomik bir rakamdan satmıştı. Son olarak NFT akımına işletmeleriyle meşhur Nusret de katıldı. Nusret Gökçe, yaklaşık 4 sene önce paylaştığı bir twitter videosunu yaklaşık 6 bin dolar karşılığında sattı.

2 gün önce ünlü oyuncu Bensu Soral Baş, Kobe Bryant için resmettiği bir eseri NFT ile satmıştı.    Türkiye’den başka isimlerin de bu akıma katılması bekleniyor.

Dijital ortamlarda yaratılan eserlerin koruması için piyasaya sürülen NFT token’ı ilerleyen günlerde çok daha fazla popülarleşecek gibi gözüküyor. Her geçen gün,  bu satış işleminin gerçekleştirilmesi için gerekli olan platformların da sayısı artıyor. Bilinen en büyük NFT satış platformları arasında OpenSea ve Valuables var.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku