NFT Akımına Katılan Datça Belediyesi’nin Eseri 6 Bin Dolara Alıcı Buldu!

0 52

Son haftaların trendi haline gelen NFT çılgınlığı ülkemizde de görülmeye başlandı. Geçtiğimiz günlerde ünlü restoran işletmecisi Nusret Gökçe’nin tweet’lerini NFT olarak satışa çıkarmasıyla ülkemizde de patlama yapan NFT çılgınlığına Muğla’nın Datça Belediyesi de dahil oldu. Belediye, 14 Şubat’ta attığı tweet’i satışa çıkardığını ilan etti.

Belediye 14 Şubat’ta Datça’da bahar mevsiminde çekilmiş, “Sevdiğinizle birlikte Datça baharı kadar güzel zamanlar dileriz” notlu fotoğrafı içeren tweet’i NFT olarak satışa çıkardığını açıkladı. Datça Belediyesi’nin NFT tweet’i çok sayıda beğeni ve yorum aldı.

Belediye, NFT satışından elde edilecek gelirin ihtiyaç sahibi kız öğrencileri için kullanılacağını duyurdu. Açık artırma 24 saat ile sınırlandırılırken, NFT, 24 saatin sonunda yerli kripto para borsası Bitexen tarafından 5.955 dolar değerinde ETH karşılığında alındı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku