Bitcoin (BTC) Fiyatında Düşüş Devam Edecek mi?

0 27

Bitcoin’in (BTC) fiyatı, Mart ayı ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 62 bin dolar’dan bu yana yüzde 20 düşüşle geriledi. Kripto para piyasaları genellikle oynak olduğundan, mevcut boğa döngüsünde başka bir gerileme beklenebilir.

Piyasalar düz bir çizgide yükselemediğinden, daha fazla yükseliş ivmesi için güç oluşturmak amacıyla düzeltmelerin yaşanması gerekiyor. Ek olarak, 26 Mart’ta 6 milyar dolarlık rekor bir opsiyon vadesinin dolması bekleniyor ve bu da genellikle biraz volatiliteye yol açabiliyor.

Opsiyonların sona erme tarihi geldiğinde, piyasanın ivmesinin değişmesi de oldukça yaygındır.

  53 Bin Dolar Destek Seviyesi Önemli 

Bitcoin’in fiyatı, Tesla’nın araçları için Amerika Birleşik Devletleri’nde BTC’yi kabul etmeye ve tutmaya başladığını açıklamasının ardından son rallide 56.500 dolarlık kritik direnç bölgesini reddetti. Bu fiyat seviyesi daha fazla yükselemediği için, 53 bin dolarlık destek bölgesinin yenilenmiş testleri kaçınılmazdı.

53 bin dolarlık destek bölgesinin son haftalarda birçok kez test edildiği göz önüne alındığında, bu seviyenin bu sefer tutulamayabileceği olasılığı var. Bu nedenle, fiyat 25 Mart’ta  51.500 dolara kadar düştü.

Yakın vadede herhangi bir yükseliş ivmesini canlandırmak için Bitcoin’in fiyatı şimdi 53.200 – 53.800 dolar seviyelerini yeniden kazanmaası gerek. Bu gerçekleşmezse, fiyatın  bir sonraki destek seviyesi olan 49.500  ile 51.500 dolar arasında düşme olasılığı yüksek.

Genel Durum Olumlu

BTC / USD için günlük grafik, tutarlı daha yüksek dipler ve daha yüksek zirveler gösteren bir yükseliş görünümü sergiliyor. Bu perspektifte, 44 bin dolar’a kadar düşük bir düzeltme, yine de yükseliş eğiliminin geçerliliğini koruduğu anlamına gelecektir.

Bu bağlamda, Bitcoin’in fiyatı şu anda 49.500 ile 51.500 dolar arasında büyük bir desteğe sahip ve daha fazla düşmesi beklenmiyor.

Buna ek olarak, daha önce belirtildiği gibi, piyasa 44 bin dolar’ın altına düşecek bir eğilimi desteklemedi.

Dolar Güçleniyor

ABD Doları, getirilerin de önemli ölçüde artmasıyla bir kez daha güçleniyor. Bu nedenle, emtia ve kripto para birimleri gibi risk varlıklarının düştüğünü görmek şaşırtıcı değil.

Özellikle kısa vadede, kripto para piyasaları,  toparlanan dolar karşısında genellikle düşüş gösteriyor. Ancak dolardaki bu son artış muhtemelen geçici çünkü güçlü bir dirence giriyor.

Bu nedenle, doların ivmesi durdurulursa, kripto para piyasaları ve Bitcoin için daha iyi bir durum olması muhtemel hale gelir.

Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Bitcoin için 4 saatlik grafik, 53.200-53.800 dolar’ın yeniden test edilmesinin muhtemelen reddedileceği bir düşüş trendi gösteriyor. Bu nedenle, yakın vadede bu mevcut fiyat inşasında en olası senaryo daha fazla düşüş gibi görünüyor.

Aşağıdaki grafikte gösterilen yeşil bölge, potansiyel bir yükseliş sapması veya ani sıçrama için izlenecek alandır. Böyle bir hareket meydana gelirse, boğalar için ideal senaryo daha yüksek bir dip oluşturmak olacaktır.

Bu gerçekleşirse, Bitcoin’in fiyatı 68 bin ve 82 bin dolarlık seviyelere tırmanmaya devam edecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku