NEW YORK SAKİNLERİ DEBİT KARTLARIYLA GELENEKSEL ATM LERDEN BITCOIN ALABİLECEK

0 2

New York ta yaşayan vatandaşlar artık ATM’lerden debit kartlarıyla Bitcoin satın alabilecek. New York finansal düzenleyici kurumu DFS’in yeni verdiği lisansla birlikte LibertyX bu opsiyonu New York ta yaşayan insanlara sunarak bu konuda ilk oldu.

Dailyhodl’un haberine göre Bitcoin ödeme hizmetleri sağlayıcısı LibertyX ilk Bitcoin ATM’sini 2014’te açmıştı. O  zamandan beri yüzlerce mağazaya Bitcoin’le ödeme opsiyonu sunan şirket 2018’de Genmega ile ABD’de ilk debit Bitcoin ATM’sini açmak için ortaklık anlaşması yaptı. Bu anlaşmayla beraber tüm ülkede 100.000 ATM’den Bitcoin alınabilecek. Kullanıcıların debit kartı kullanmak için mobil uygulama üzerinden LibertyX hesabı açması gerekiyor. Onaylanan hesaplardan vatandaşlar günde 3.000 dolara kadar Bitcoin satın alabilir.

Yapılan incelemelere göre New York Finansal Hizmetler Departmanı (DFS) finansal teknoloji inovasyonunda öncü olmayı amaçlıyor. Aynı zamanda DFS’in şu ana kadar 16 patent ve lisansı onayladığına vurgu yapılıyor.

LibertyX DFS’den aldığı lisansla birlikte New York’ta operasyonlarda bulunma hususunda yasal açıklığa kavuşmuş oldu ki bu çok sayıda geliştirici ve Blockchain tabanlı iş için bir nimet. Bir başka olay ise diğer bölgelerde veya ülkelerde benzer denemelerde bulunan Bitcoin geliştiricileri için böyle bir açıklık şu anda söz konusu değil. MeselaHindistan’da iki iş adamı Ekim 2018’de Bitcoin ATM’si açmaya niyetlendikleri için polis tarafından gözaltına alınmıştı.
Öte yandan DFS Robinhood Crypto’ya da lisans verdi. Artık New York’ta yaşayanlar şirketin mobil uygulaması üzerinden kripto para alabilecek satabilecek ve depolayabilecek .

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku