TOM LEE,TEKRARDAN YORUMLARIYLA GERİ DÖNDÜ

0 0

Fundstrat Global Advisors kurucu ortağı Tom Lee geleneksel pazarlar ve kripto para birimi hakkında konuşmak için bugün erken saatlerde Fox Newsde yer aldı.
Program sırasında konu Lee’nin Bitcoin için ünlü 25000 dolar tahminine geldi. Lee bir numaralı kripto paranın 2018 yılının sonuna kadar 25000 dolara ulaşacağını iddia ediyordu.

Lee fiyat teklifindeki yanlışlık için ICO fonlarının çoğalmasını suçladı.
Ayrıca kendisine Bitcoin’in hala 25000 dolara ulaşmasının mümkün olup olmadığı da soruldu ve bu soruya güçlü bir “evet” yanıtı verdi.

Çeşitli kripto piyasa katılımcıları tarafından yapılan Bitcoin fiyat tahminleri ile güncel olan herkes kesinlikle Tom Lee adını biliyor. Yıllar boyunca kripto paraların yükseleceğini piyasanın büyümeye devam etmesini beklediğini defalarca dile getirdi.

Belki de Lee’nin en ünlü Bitcoin fiyat tahmini 2018’in sonunda bir numaralı dijital varlığın 25.000 $ lık bir fiyata ulaşacağıydı.
Temmuz ayında fiyat hedefini yıl sonuna kadar 22000 dolara düşürmeden önce bunu birkaç kez iddia etti.

Lee Fox News’teki programda tahminiyle alakalı olarak “Büyük bir hayal kırıklığı. Ne fiyat ne de takvim açısından gerçekleşti.” dedi.
Daha sonra tahmininin neden gerçekleşmediği hakkında konuşmaya başladı. Bu 2017 boyunca ICOların etrafındaki çılgınlığa bağladı.
Analist 2018’in yatırımcıların para döktüğü bir sürü kusurlu projeden sonra bir düzeltme dönemi olduğunu belirterek şöyle dedi:

Bitcoinin bundan kurtulacağını düşündük. Yapamadı. Pazarın geri kalanıyla beraber satıldı.

Konuşma daha sonra Lee’nin Bitcoin’in geleceğinden beklentilerine dönüştü ve 25.000 dolarlık seviyeye ulaşıp ulaşamayacağına geldi.

Fundstrat’ın kurucu ortağı bu konuda sunucuya Bitcoin’in geçmişte tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmadan önce dört defa yüzde 70’ten fazla düşüş yaşadığını hatırlatmadan önce “evet” cevabını verdi.

Tom Lee 20 Şubat’ta İstanbul’da bulunan Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek 2019’un dünya çapındaki en büyük Blockchain etkinliği Blockchain Economy İstanbul Summit’e konuşmacı olarak katılacak. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku