NEW YORK BORSASI BAŞKANI, DİJİTAL PARALARIN HAYATTA KALMASI KONUSUNDA İYİMSER

0 2

New York Borsası (NYSE) başkanı Jeffrey Sprecher dijital para birimlerinin varlık sınıfı olarak hayatta kalması konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

Consensus Invest konferansında konuşan ve aynı zamanda Intercontinental Exchange (ICE) CEOsu olan Sprecher “Dijital varlıklar hayatta kalacak mı?” diye soran manşetleri görünce “kesin cevap evet” diye verdi ve ekledi Fiyat için biraz şüpheciyiz.

New Yorktaki Consensus etkinliğinde sahnede Sprechera eşi ve kripto platformu Bakktın CEOsu Kelly Loeffler eşlik etti. Bakkt ICEye ait olan bir oluşum ve önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülmesini bekleniyor. Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmesi hakkında yorum yapan Loeffler “Bakkt vadeli işlem sözleşmesi Bitcoin yatırımcılarının güvenilir bir fiyat oluşturmasına yardımcı olacak” dedi. Bitcoin şu anda birçoğu düzenlenmemiş olan farklı borsalarda farklı fiyatlarla işlem görmektedir. 

NYSE ve ana şirketi ICE kripto para birimine proaktif bir yaklaşım sergiledi.  Ocak ayında ICE büyük Wall Street yatırımcılarına disipline edilmiş BTC fiyat bilgileri sunmak için Blockchain teknoloji şirketi Blockstream ile ortalık kurdu. Şirket daha sonra 15 büyük borsadan veri çekerek bunu serbest yatırım fonları ve profesyonel borsa ticareti şirketleri de dahil olmak üzere büyük finansal isimlere ulaştırmayı planladı. Öte yandan dün kripto para sektörüne yönelik bir davranış kuralları oluşturmak amacıyla Dijital Varlık Piyasaları Birliği (ADAM) kuruldu. ADAM’ın üyeleri arasında NYSE’nin eski CEO’su Duncan Niederauer’in yanı sıra Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i küresel finansal hizmetler şirketi BTIG finans teknolojileri şirketi Paxos ile kripto likidite çözümleri sağlayıcısı GSR bulunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku