NEW HAMPSHIRE KAMU KURUMU, DEVLET ÖDEMELERİ İÇİN BITCOIN I YASALLAŞTIRMAYI HEDEFLİYOR

0 0

ABD eyaletindeki New Hampshire eyaletindeki milletvekilleri şu anda Bitcoin (BTC) içindeki ücret ve vergi ödemelerini yasallaştırmak için bir tasarıyı görüşüyor.

NH HB470 şu anda yerel yönetim odalarından geçiyor ve halka açık bir duruşma ile dün gerçekleşti.
Söz konusu tasarı kabul edildiği taktirde kripto para birimlerinin vergi dairesi de dahil birçok kamu kurumunda ödeme olarak kabul edilmesini sağlayacak.

Cumhuriyetçi Dennis Acton ve Michael Yakubovich tarafından desteklenen tasarı New Hampshire’ın devlet ödemeleri için Bitcoin’i kabul etme girişimi olduğu ve 2015’in ilk kez ortaya çıktı.
Teklifin yasalaşması halinde eyaletin mali işlerden sorumlu bürosunun 1 Kasım 2019 tarihine kadar kurumların böyle ödemeler almaya başlaması için bir alt yapı ve plan geliştirmesi gerekiyor.

Plan herhangi bir muhasebe değerleme ve yönetim sorununu ele alacak ve ayrıca devlete hiçbir ücret ödemeden kripto para birimi işlemlerini gerçekleştirecek uygun bir üçüncü taraf ödeme işlemcisi belirleyecektir. Devlet Saymanının planı 1 Kasım 2019 tarihine kadar Vali Meclis ve Senatoya sunması gerekiyor. ”

Eğer New Hampshire bu tasarıyı kabul ederse Ohio eyaletine katılan ve Bitcoin’i vergi ödemesi olarak kabul eden ikinci eyalet olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku