Neler oluyor? Bu gizli toplantının amacı ne?

0 1

Fortunedan yazar Jeff Robertsın iddialarına göre JPMorgan CEOsu Jamie Dimon ve Coinbase CEOsu Brian Armstrong 2018in başında kapalı kapılar ardında gizli toplantılar düzenledi. Roberts yeni kitabı “Crypto Kings” i tanıtırken bu iddiada bulundu.

ÜNLÜ ANALİSTTEN BİTCOİN İÇİN 6 BİN 300 DOLAR UYARISI… TIKLAYIN

Daha önce de belirttiğimiz gibi 12 Mayısta Wall Street Journal JPMorganın Coinbase ve diğer Amerikan kripto para borsası Geminiye bankacılık hizmetleri sunmaya başladığını yazdı. Rapora göre iki borsaya ait hesaplar nisan ayında onaylandı ve yakın zamanda işlemlere başlandı.

JPMorgan daha öncesinde kripto paralar ve Bitcoin’e karşı sert bir tutum takınıyordu. Bankacılık devinin CEO’su Jamie Dimon Bitcoin’i bir dolandırıcılık ile eş tutmuş iş yerinde Bitcoin alıp satan bir çalışanını görürse kovacağını söylemişti. JPMorgan’ın birkaç yıl sonra tutum değiştirip Coinbase ve Gemini gibi kripto para borsalarına hizmet sunması bu açıdan büyük bir olaydı.

Kripto para birimindeki en popüler podcast akışlarından biri olan Unchainedde konuşan Roberts “İronik olarak Brian Armstrong ve Jamie Dimon 2018de JPMorganın merkezinde gizli toplantılar düzenledi. Bu nedenle IPOnun nasıl olacağını merakla bekliyorum” dedi.

Coinbasenin son aylarda bir halka arz planladığı gündeme geldi. Roberts değeri 8 milyar dolardan fazla olan borsaların halka arzının önümüzdeki yıl gerçekleşebileceğini belirtti. Bu noktada Roberts Coinbasein geleneksel bir IPOdan daha kripto odaklı bir şey yaptığını görmek istiyor. Ona göre bundan daha azı kripto para dünyasına ihanet edecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku