Analistler tartıştı: Bir sonraki adım 50 bin dolar mı, yoksa 10 bin doların aşağısı mı?

0 0

Bitcoin yaklaşık iki hafta boyunca 10 bin doların üzerinde. Peki bir sonraki adım ne?

Bazı analistler daha büyük bir boğa koşusunun geleceğini tahmin ederken bazıları de Bitcoinin kazançlarını kaybedebileceğine inanıyor.

BİTCOİN 10 BİN DOLARA DÜŞECEK… TIKLAYIN

Şimdiye kadar bu yıl Bitcoin için büyük bir yıl oldu: Marttaki muhteşem fiyat düşüşünün ardından BTC yaklaşık üç ay boyunca 8 bin 500 ila 9 bin 800 dolar arasındaki seviyeleri tutmayı başardı ve bazen 10 bin doları gördü. Bitcoin daha önce hiç bu kadar uzun süre 10 bin dolara yakın bir hareketi sürdürmeyi başaramamıştı.

50 bin dolar mı?

Aslında Bitcoin şu anda 12 bin dolarlık direnç seviyesini koruyor gibi görünüyor. 28 Temmuz Salı gününden bu yana Bitcoin 11 bin 200 ila 11 bin 800 dolar arasında hareket ediyor. Zamana zaman 12 bin dolara kadar ulaşan Bitcoin bazı borsalarda bu seviyenin de üzerine çıktı. Şimdi bazı analistler Bitcoinin bir sonraki ana hedefi olarak 50 bin doları tanımlıyor.

Bu son boğa koşusunun arkasında ne var? Bitcoin ivmesini koruyacak mı yoksa BTC bir kez daha 10 bin doların altına mı düşecek?

Bitcoin küresel ekonomik istikrarsızlıktan yararlanıyor olabilir

Kripto para birimi alanındaki pek çok uzman BTCyi yukarı doğru iten birkaç ana faktör olduğu konusunda hemfikir görünüyor: ancak bunların arasında öncelikle küresel ekonomik istikrarsızlık var.

Nitekim kripto para borsası Gate.ionun pazarlama müdürü Marie Tatibouet Finance Magnatese Bitcoinin fiyatının “dünyanın mevcut durumu” tarafından artırılmış olabileceğini söyledi.

Şimdi Bitcoin 10 bin doların üzerinde sabitlenmiş gibi göründüğüne göre bir dizi Bitcoin yükseliş yorumcusu ve analisti yeni bir hedefe odaklanmış gibi görünüyor: 50 bin dolar…

Örneğin CivicKey CEOsu ve MultiCoinCapitalin genel ortağı Vinny Lignham Twitterda Bitcoin “tipik Sharpe Oranı hesaplamalarına uymadığı” için “Bitcoin buradan iki katına çıkarsa muhtemelen 50 bin doları aşar değeri bugünden 5 kat daha fazla olur. Bu esasen 2x artışın 5 kat yukarı yönlü olduğu anlamına geliyor” dedi.

Öte yandan Listing.Helpin kurucusu ve CEOsu Sergei Khtirov Finance Magnatese şu anda Bitcoinin geleceği için işler olumlu görünüyor. Olumlu haberler ve diğer kripto para birimlerinin büyümesiyle piyasada hala büyük hacimler var ve piyasa sürekli olarak besleniyor” dedi.

Bitcoin daha önce 10 bin doların üzerinde ivme kaybetti

Yine de şu an için 12 bin dolara yakın fiyat iyi görünse de de Bitcoinin önümüzdeki 12-24 ay içinde herhangi bir zamanda 50 bin dolara ulaşacağını söylemek için çok erken olabilir.

Nitekim Khitrov Finance Magnatese “Bitcoin için 50 bin dolarlık işaret hala yeterince uzakta” ​​dedi.

Diğer bir ifadeyle 12 bin dolardan 50 bin dolara kadar pek çok adım var: Örneğin Khitrov “bizim görüşümüze göre 14 bin dolarlık önceki direnç seviyesi bu yılın ikinci yarısında test edilebilir.

Ve tabii ki Bitcoinin 10 bin doların üzerindeki mevcut ivmesinden çığlık atarak düşmesi ve hatta tersine dönme ihtimali hala yüksek.

Khitrov “Piyasada olumsuz haber olması durumunda” Bart Simpson “işlem modelinin tekrarlanması her zaman mümkündür” dedi. “Bu durumda 10 bin dolar seviyesinin yeniden test edilmesi oldukça mümkün ve bu önemli bir psikolojik kriter olmaya devam ediyor. Bunun altına düşmek son boğa koşusunun sonu anlamına gelecektir” şeklinde görüş bildirdi.

Nitekim LocalCoinSwapin eş yöneticisi ve baş operasyon sorumlusu Daniel Worsley Finance Magnatese “10 bin doların altındaki fiyatları tekrar görmemizin kesinlikle mümkün olduğunu” söyledi.

Worsley “Bitcoinin yüksek hareketlilik geçmişi var” dedi. “Son zamanlarda azalmasına rağmen hala yaygındır. Uzun süre ilerledikçe bu fiyatın altında kalacağını sanmıyorum. Yatırımcı psikolojisi için büyük bir engel olduğundan 10 bin dolar seviyesinde güçlü bir direnç görmeyi bekliyorum” dedi

Bu nedenle Worsley Bitcoinin tekrar 10 bin doların altına düşmesi gibi “Bitcoinin kolayca 50 bin dolara ulaşmasının” da mümkün olduğuna inanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku