Ethereum’da yükselişin arkasındaki neden bu mu?

0 0

Bitcoin’in 10 bin 300 dolara ulaşması öncü kripto parayı kilit bir direnç seviyesine taşırken Ethereum 300 doların üzerine çıkarak yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Hafta sonları genellikle düşük işlem hacmi olduğundan piyasalardaki en ufak hareket hafta içindekilere nazaran daha sert düşüş ya da yükselişe neden oldu

DEFIDA 4 MİLYAR DOLAR

Teknik bir yana Ethereum’un 329 dolara hızlı yükselişi de merkezi olmayan finans platformlarında (DeFi) biriken fonların toplam değerinin 4 milyar dolara ulaştığı haberinden ileri gelmiş olabilir.

Bitcoin ve Ether yükseldikçe bir dizi altcoinde de önemli hareketler gözlendi.

Cardano (ADA) yüzde 21 değer kazanarak 0.15 dolara yaklaşırken Litecoin (LTC) yüzde 13’e yakın yükselişle 49.47 doları gördü Binance Coin (BNB) yüzde 5 değer kazandı.

CoinMarketCap verilerine göre kripto paraların toplam piyasa değeri 2946 milyar dolar. Bitcoin hakimiyeti yüzde 60.5’te.

Özetle Bitcoin’deki güçlü yükseliş altcoinlere de yaradı ve başlıkta da belirtildiği üzere ETH dahil kripto para piyasası rallisi BTC’nin önemli direçleri kalıcı olarak aşmasına bağlı olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku