NBA’den Dev Adım: Blockchain Komitesi Kuruldu!

0 83

NBA takım sahipleri, blockchain savunucuları ve milyarderlerden oluşan bir NBA blockchain komitesi kurdu. Komite üyeleri arasında, Nets, Mavs, Wizards, Celtics, Kings ve Jazz gibi takımların sahipleri de var. Grup, blockchain’i NBA’in iş modeline entegre etmenin yollarını araştıracağını belirtti.

NFT’nin Popülerliğinin Etkisi 

Bu karar, NFT’lerin son aylarda kazandığı popülaritenin bir sonucu olabilir. NBA Top Shot, 300 milyon dolardan fazla satış rekoruna ulaştı. NBA Top Shot, kullanıcıların dijital basketbol olaylarını ve özel anları NFT’lere dönüştürmesine izin veren Vancouver merkezli bir blockchain şirketi olan Dapper Labs tarafından başlatıldı.

Bununla birlikte, NBA yorum yapmaktan kaçınırken, Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban e-posta yoluyla şunları söyledi:

“Bu komitenin kurulmasının, Top Shot projesi ile ilgisi yoktur. Bu, daha çok blockchain uygulamaları ile ilgili.”

Blockchain’in NBA’e Büyük Faydaları Olacak

NBA takımları, zaten kripto para birimlerini kabul ederken, blockchain teknolojisi oyun, dijital sanat, bilet ve spor bahisleri gibi ilgi alanlarında çok daha karlı uygulamalar sunuyor. Bu şekilde, NBA, blockchain tabanlı yatırımlar ve işlemlerde yer alan daha genç teknoloji meraklısı hayranların yanı sıra yeni bir izleyici kitlesini çekmeyi hedefliyor.

Cryptoslam’dan alınan verilere göre, NBA Top Shot, sektörde birinci sırada yer alıyor ve bu, blockchain’in NBA’e sunabileceklerinin yalnızca NFT yönüdür. Blockchain ve kripto para birimi, NBA’nin kar marjına, bilet çözümleri, çekilişler, eşantiyonlar, dijital imzalı hatıra eşyaları ve formalar üzerine yapılan açık artırmalarla kolayca yardımcı olabilir. NBA’nın sattığı her şey kripto para ile satın alınabilir ve NBA’in sahip olduğu her şey, koleksiyon topluluğu için kripto varlıklarına dönüştürülebilir.

NBA Patronları ve Oyuncuları Blockchain’e Yatırım Yaptı

Mark Cuban, Dallas Mavericks basketbol kulübünün Bitpay aracılığıyla dogecoin (DOGE) kabul etmesine izin verdi. Sacramento Kings basketbol kulübü, 2014’ten beri BTC’yi kullanıyor ve kripto para birimi ve blockchain teknolojisinin hevesli bir destekçisi olan Vivek Ranadive’e ait. Kulüp, kripto madenciliği programını 2018 yılında ilk başlatan takım oldu.

Boston Celtics’in sahibi Steve Pagliuca, aynı zamanda blockchain projelerine milyonlarca dolar yatırım yapan bir VC birimi olan Bain Capital’in eş başkanıdır. Brooklyn Nets’in sahibi Joseph C. Tsai, Çinli teknoloji devi Alibaba’nın kurucu ortağı ve başkan yardımcısıdır. Washington Wizards’ın sahibi Ted Leonsis, ilk Dapper Labs yatırımcısıydı.

Utah Jazz’dan Ryan Sweeney, teknoloji ve bilgi işlem odaklı bir yatırımcıdır. Blockchain’e olan ilgi NBA oyuncularına da uzanıyor. Andre Iguodala, Aaron Gordon ve JaVale McGee, 2019’da NBA sözleşmesini tokenize etmeye çalışan Spencer Dinwiddie ile birlikte Dapper Labs’ın yatırımcıları arasında yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku