Emmy Ödüllü Ekonomist Suze Orman’dan Bitcoin (BTC) İtirafı!

0 69

Amerikalı finans danışmanı ve ekonomist Suze Orman, Bitcoin’i (BTC) sevdiğini itiraf etti. Paypal’ın kripto hizmeti aracılığıyla Bitcoin satın almayı tercih ettiğini belirterek, kripto para birimine nasıl yatırım yapılacağı konusunda bazı tavsiyeler verdi.

Suze Orman Bitcoin’i Seviyor

Suze Orman, Cuma günü yayınlanan Yahoo Finance ile yaptığı röportajda, Bitcoin’i sevdiğini ve Bitcoin yatırım stratejisini paylaşmak istediğini itiraf ederek, dinleyicilere kripto para birimine nasıl yatırım yapmaya başlamaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunmak istediğini söyledi.

Finans danışmanı, 1987’de Suze Orman Finans Grubu’nu kurdu ve 2002’den 2015’e kadar CNBC’de Suze Orman Show’u yayınlandı. Kişisel finans konusundaki kitapları ile New York Times’ın en çok satan 10 yazarı ve Time Magazine’in en etkili 100 kişi listesinde iki kez seçildi. Ayrıca iki Emmy Ödülü ve sekiz Gracie Ödülü kazandı. 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri Ordusuna kişisel finans eğitimcisi olarak atandı.

Cuma günü Orman’a “Bitcoin ile ilgili düşünceniz nedir?” diye soruldu. Kripto para birimine adanmış son podcast’lerinden birine atıfta bulunarak şu cevabı verdi:

”Bitcoin’i seviyorum. Evrenselliğini seviyorum. Ona yatırım yapan şirketlerin yenilikçi ve ileri görüşlü olduklarını düşünüyorum. Ancak, para birimi olarak Bitcoin’i sevmiyorum. Bitcoin ile Tesla almayı volatilite’den ötürü mantıksız buluyorum. Bitcoin altını tahtından indirecek değer deposu olarak algılanmalı”

“Microstrategy aracılığıyla kişisel olarak Bitcoin’e yatırım yaptım. Geçen yılın Haziran ayında, Microstrategy’den yaklaşık 125 dolardan hisse satın aldım. Şirketin CEO’su Michael Saylor’un Bitcoin satın alarak, çok yerinde bir karar verdiğini düşünüyorum.”

 Yatırım Tavsiyesi

Orman, kripto para yatırımı ile ilgili bazı tavsiyelerde bulundu. Bitcoin’e yatırım yapmanın riskleri konusunda uyarıda bulundu.

“Dinleyicilerime söylediklerim ve herkese söyleyeceklerim, Bitcoin ciddi anlamda, riskl bir varlık. “Kaybetmeyi göze alamayacağım parayla Bitcoin’e yatırım yapmam çünkü volatilite günde sadece bir veya iki puan olmayacak. Bir gün 5 bin dolar değerinde olabilir. yüzde 7 artacak, yüzde10 düşecek, ve belki de daha da fazlası olabilir. Ancak, uzun vade’de bir değer deposu olarak bu yatırımı mantıklı buluyorum. Portföyünüzün yüzde 5’ini Bitcoin’e tahsis edebilirsiniz.” Kişisel finans uzmanı ayrıca şunları söyledi:

”Ben şahsen Bitcoin yatırımını Paypal aracılığıyla yapardım çünkü Paypal bunu çok kolaylaştırıyor ve komisyon açısından oldukça uygun. Her ay ne kadar yatırım yaptığınıza bağlı olarak yüzde 1,5, 2 gibi bir komisyon alıyor.

“Bitcoin’i seviyorum ve arkasındaki merkeziyetsiz sistemi çok seviyorum. Ve Cathie Wood’un Bitcoin’i sevmesini gerçekten seviyorum”  Wood, Ark Investment Management’ın kurucusu ve CEO’sudur.

Twitter’daki pek çok kişi Orman’ın bitcoin’i sevdiğini söylediğini duyunca şaşırdı. Bir kullanıcı, “Yalan söylemeyeceğim, bunu hayatta beklemiyordum” diye tweet attı. Bir başkası ise, “Kulaklarıma inanamıyorum’ Bunu duymak gerçekten harika” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku