Müşteriler 1,5 milyon sterlin kaybetti, mahkeme platformu kapattı

0 1

Yüksek profilli girişimcilerden destek aldığı konusunda yalan beyan verdiği belirtilen İngiliz firma 15 milyon sterlinlik müşteri fonunu kaybettikten sonra zor zamanlar geçirmişti.

Uyumsuzluk Kurulunun resmi açıklamasına göre; GPay Ltdin faaliyetleri Yargıtay Yardımcı Yardımcısının kararı ile sona erdirildi.

Mahkeme ayrıca GPayin deneyimli yatırımcılar ve yenilikçi araçlar tarafından çevrimiçi bir kripto para birimi işlem platformu olarak desteklendiğini doğruladı ancak bu deneyimsiz yatırımcıların alım satım yapmasını kolaylaştırıyor.

Şirket daha önce XtraderFX ve Cryptopoint isimleri altında faaliyet gösterdi. Çoğunlukla İngiliz vatandaşlarını müşteri tabanı olarak hedefleyen şirket reklamlarını online kanallar ve sosyal medya aracılığıyla yapıyordu.

Güven için yanlış beyan

Gpayın müşterilerini en çok izlenen televizyon programlarından birini destekleyen ünlü girişimcilerin onları desteklediğini ve bu şekilde platforma çektiğini belirten reklamlarla aldattığı belirtiliyor.

Müşterilerin kayıpları artıyor

Uyum Komitesinin şirket ile ilgili artan sayıda şikayet ile bir ön soruşturma yürüttüğü ve en az 108 müşterinin müfettişlerin kontrolü ile borsada yaklaşık 15 milyon lira kaybettiği belirtildi.

Platformun bazı kullanıcıları bile kayıpları için sigorta ödedikleri halde paralarının gerekli kısımlarını geri alamadılar.

Para çekilmesine izin yok

Gpay ayrıca platforma abone olurken banka veya kredi kartı fotokopisi kimlik fotoğrafı fatura gibi müşterilerin paralarını çekmek istediğinde talep edilmeyen gereksinimleri istedi ve fonların bunlar olmadan bu borsalardan çıkarılmaması gerektiğini önerdi.

Adres terk edildi

Mahkeme ayrıca şirketin ticari dürüstlük şartlarına da uymadığını ve şirketin kayıtlı adresinde tüzel kişinin bulunmadığını ve yerin terk edildiğini açıkladı.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku