Elon Musk’tan Şaşırtan Bitcoin Tweeti: Ortalık Karıştı!

210

Bitcoin hakkında karşıt görüşleri bulunan iki büyük iş adamı Elon Musk ve Jack Dorsey arasında Twitter’da yeni bir tweet savaşı tetiklendi. 24 Haziran Perşembe günü erken saatlerde Twitter CEO’su Dorsey, Bitcoin gelişimini genişletmek ve kurumlar ve şirketler arasında kullanımını ilerletmek için “B Word” topluluğunu duyurdu.

Bitcoin taraftarı Jack Dorsey, Elon Musk’a meydan okuyor

Twitter CEO’su Jack Dorsey Bitcoin (BTC)’i geliştirme amacıyla kurulan B Word isimli topluluğu Twitter üzerinden tanıttı. Elon Musk ise Dorsey’e cevap olarak şunu söyledi:

Bicurious?

Buna yanıt olarak, Twitter CEO’su Musk’a etkinlikte onunla bir konuşma/tartışma yapması için meydan okudu. Jack Dorsey,Musk’a şöyle cevap verdi:

Tüm meraklarınızı paylaşabilirsiniz.

Bu yılın başlarında Elon Musk, attığı tweetlerle Bitcoin (BTC)’in tanıtımını yapıyordu. Ancak Tesla’nın Bitcoin’in çevre sorununu öne sürerek şirkete BTC ödemelerini düşürmesiyle kripto hakkında eleştirir hale geldi. Musk, Bitcoin madenciliğinin yüzde 50’si tekrar çevreci hale geldiğinde Tesla’nın BTC ödemelerini tekrar kabul edebileceğini söyledi. Dorsey’e verdiği son yanıtlarla, Bitcoin taraftarları, dünyanın en büyük kripto para birimiyle oynadığı için Elon Musk’a saldırdı. Musk, BTC maksimalistlerini hedef alan şu tweet ile yanıt verdi:

Bitcoin’i geliştirme amacıyla kurulmuş “The B Word” topluluğu hakkında

Bitcoin’i geliştirmeye odaklanan bu topluluğun resmi tanıtımı, önümüzdeki ay 21 Temmuz 2021’de gerçekleşecek. Yatırımcıları doğru bilgiyle eğitip güçlendirirken BTC hakkında daha bilinçli tartışmalar getirmeyi amaçlıyor. B Word topluluğunun resmî web sitesi bu girişimi şu ifadelerle açıklıyor:

Bitcoin hakkındaki ana akım anlatıların gizemini ortadan kaldırmayı ve BTC hakkındaki önyargıları kaldırmayı, kurumların onu nasıl ve neden benimsemesi gerektiğini açıklamayı ve ağın desteğe ihtiyaç duyan alanları hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan BTC odaklı bir girişimdir.

Topluluğun hedefleri ise Bitcoin’in gizemini çözme, geliştirici ekosistemini destekleme, BTC ağının güvenliğini sağlama, Bitcoin’i düzenleme ve BTC Ethos’u korumak

Etkinlikte en iyi konuşmacılar arasında Ark Invests’ten Cathie Wood, Twitter ve Square Inc CEO’su Jack Dorsey, Blockstream CEO’su Adam Back, Beacon Global Stratejileri Kıdemli Danışmanı Michael Morell ve Brink John Newbery gibi Bitcoin endüstrisi savunucuları yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku