Twitter CEO’su Jack Dorsey’den Bitcoin (BTC) Cüzdanı Müjdesi!

58

Kripto para piyasasının sancılı bir dönem geçirdiği bir zamanda, beklenen gelişme ünlü Bitcoin (BTC) destekçisi Jack Dorsey‘dan geldi. Twitter CEO’su ve Squre’in de yöneticisi konumundaki Dorsey, Square’in bir Bitcoin donanım cüzdanı geliştirmeyi planladığını duyurdu.

Square kendi Bitcoin cüzdanını tasarlıyor

Dorsey, ABD’nin ödeme devi Square’in bunu gerçekleştirmesi durumunda yazılımdan donanım tasarımına kadar her şeyin topluluk ile işbirliği içerisinde yapılacağını da söyledi. Bu konuda prensipleri paylaşan Dorsey, aslında topluluğa Bitcoin’in kullanımını ABD çapında yaygınlaştırabilecek oldukça önemli bir müjde vermiş oldu.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ivme kazandıkça, birçok şirket bu dijital varlıkları hırsızlıktan korumak için artan ihtiyaca cevap verecek ürünler geliştirmeye başladı. Donanım cüzdanı temel olarak kripto para varlıklarınızı çevrimdışı veya çevrimiçi olarak güvenle saklayabileceğiniz ve daha sonra ne zaman harcayacağınızı seçebileceğiniz bir flash sürücüdür. Kripto paranızı uygun şekilde güvenceye almak, esasen, daha önce mümkün olmayan şekillerde paranızı kontrol etmenize olanak tanır.

Dorsey ayrıntıları paylaştı

Dorsey, yaptığı açıklamada ise temel birkaç prensip üzerinde yoğunlaştı. Bitcoin’in  evrensel yönünü vurgulayan ve lider kripto paranin herkes için olduğunu dile getiren ve Dorsey  bu proje için elelrinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi. Donanım cüzdanını kullananların kendi özel anahtarlarını depolayacağını belirten Dorsey, buna ek olarak oldukça kolay kurulan bir cüzdan tasarlamayı düşünüyor. Dorsey, cüzdanın aynı zamanda mobil internet gibi ağları da kullanabilecek durumda olmasını planlıyor.

Bitcoin ve Altcoin'ler İçin iyi Haber: Hindistan'dan Yeşil Işık!

Dorsey’in üzerinde durduğu diğer özellikler arasında ekstra güvenlik ve bunu sağlamak için de Ledger gibi cüzdanların aksine üzerinde küçük bir ekran olmaması yer alıyor. Layer 2 destekleyeceği belirtilen cüzdanın Square’e bağlı Cash App ile de çalışması bekleniyor. Bu Bitcoin yatırımcıları için oldukça önemli bir gelişme. Donanım cüzdanının Square’s Cash App ile entegrasyonu oldukça “açık” olsa da, Dorsey bunun “çözümün sadece bir parçası” olduğunu belirtti. Dahası, uzun süredir Square yöneticisi Jesse Dorogusker ve Dorsey, donanım cüzdanı hakkında konuşmaya devam edecekler ve cüzdan oluşturma planını uygulamaya devam ederlerse özel bir Twitter ve GitHub hesabı da açacaklar.

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku