MUHBİR DEN BİTCOİN AÇIKLAMALARI

0 1

ABD Hükümeti tarafından kendi halkına uygulanan gizli bir casusluk programı olan PRISMnin varlığını açığa vurmasıyla tanınan ünlü muhbir Edward Snowden Ben Wizne ile bir roportaj yaptı.

SnowdenKripto parasının ve blockchain teknolojilerinin faydalarından bahsetti ve Bitcoinin toplumun çalışma şeklini değiştirme potansiyeli konusunda oldukça hevesli olduğunu kanıtladı.

Snowden: Blockchainde “Kaldırma Mekanizması Yok

Her girdinin üzerine tıklanarak ve “kaydet”e basılarak değiştirilebileceği eski bir veri tabanı hayal edin. Şimdi de girdide banka bakiyenizin olduğunu hayal edin. Biri bakiyenizi isteğe bağlı olarak sıfırlandığında hiç de iyi olmazdı değil mi? Öğrenci kredisi borcunuz olmadığı sürece.

Kriptolar Sınırlı Temel Değere Sahip Olabilir

Kripto para birimlerinin gündelik hayatın farklı yönlerinde şeffaflığı teşvik eden araçlar olarak ateşli bir inanca sahip olmasının yanı sıra Snowden Bitcoine değinerek temel değer eksikliğiyle ilgili düşüncelerine rağmen neden bugünün ekonomisinin önemli bir bileşeni olabileceğini açıkladı

Blockchain’in) en eski ve en çok bilinen kavramı Bitcoin hakkında konuşuyoruz yeni bir para formu. Ancak son aylarda bu “tarihler”deki her tür kaydın bir araya getirilme çabasını gördük. Anılması ve değişmemesi gereken şeylerin. Sağlık hizmeti kayıtları örneğin ayrıca tapular ve sözleşmeler de.

Herhangi bir sökme mekanizması veya başka bir ‘hadi kötü olalım’ butonu yok ve böyle bir şey yaratmak için genellikle ağın en az %51’inin kuralların değişikliğine destek verdiği küresel bir konsensüs gerekiyor.

Kripto paraların kötü aktörlerin finansal suçlar işlemesi açısına da değinen snowden;

Onlara zarar verebilir Blockchain’lere bağlı olarak kötü emellerinin kanıtını bilgisayarlarda bırakacaklar. Son 10 yılda öğrendik ki hükümet soruşturmacıları bunları penetre etmekte ciddi derecede yetenekli.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku