Morgan Stanley in son raporunda dikkat çeken Bitcoin vurgusu

0 1

Yatırım bankacılığı devi Morgan Stanley pazar günü yayınlanan “Küresel Yıl Ortası Makro Görünüm” raporunda ekonomide V şeklinde toparlanma beklentilerinin güçlendiğini belirtti. Bankaya göre durgunluk beklenenden daha şiddetli olacak ancak kısa bir zaman alacak.

Raporda “Büyüme verileri ve politika eylemlerindeki yukarı yönlü sürprizlerimiz göz önüne alındığında V şeklindeki toparlanmaya olan güvenimiz arttı” ifadeler kullanıldı.

Banka küresel büyüme seviyelerinin bu yılın son çeyreğinde salgın öncesi seviyelere ulaşacağını öngörüyor. Şirket tahminlerini karantina önlemlerinden sonra tüketicilerin ve ekonomilerin normale dönmeye başladıkları ilaç şirketlerinin tedavi ve aşılamada ilerleme kaydettikleri ve para ve maliye politika tepkilerinin beklenenden daha güçlü olduğu gerçeğine dayandırıyor.

Morgan Stanley küresel GSYİHnın yıllık bazda yüzde 86 oranında küçülmesini ve 2021in ilk çeyreğinde yüzde 31 oranında artmasını bekliyor.

Bankanın bu yılın son çeyreğinden itibaren tahmin ettiği gibi iyileşme yatırımcıların risk iştahını artırabilir ve Bitcoin hisse senetleriyle birlikte bundan da yararlanabilir.

Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi salgın sırasında hisse senetleriyle ilişkisini artırdı. Pazarlarda büyük çöküşler yaşandığı mart ayında Bitcoin de yüzde 40tan fazla kaybetti. İyileşme de hisse senetleriyle uyumluydu…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku