Monero için milyon dolarlık IRS sözleşmesi

0 0

Çarşamba günü IRS token’ı Monero ve Layer 2 protokolleri için izleme araçları arayan iki adet 625 bin dolarlık sözleşme imzaladı. Kazananlar blockchain analitik firmaları Chainalysis ve Integra FEC idi.

Cointelegraphta yer alan habere göre; IRS ilk olarak ayın başında gizliliği bozan bir analitik çözümü arayışını duyurdu. Bir IRS temsilcisi ajansın alınan 22 teklif alanından kazanan iki firmayı seçtiğini söyledi. Ancak temsilcinin ajansın kararı için verdiği tek gerekçe “karşılaştırmalı analiz kullanıldı”.

Chainalysis kripto analizinde önde gelen firmalar arasında yer alır ve bu tür sözleşmeleri bir dizi devlet kurumuyla rutin olarak kazanıyor. Integra FEC örneğin “Diğer Bilimsel ve Teknik Danışmanlık Hizmetleri” için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yapılan milyonlarca dolarlık sözleşmelere rağmen nispeten yabancı bir isimdir.

Hükümetler kripto takibine olan ilgilerini artırdıkça kripto takibi üzerinde çalışan firmaların alanı muhtemelen genişleyecektir. Eylül ortasında ABD Hazinesi bir ödeme kimliği olduğu ortaya çıkan bir Monero cüzdanına yaptırımlarla boğuştu…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku