“Kripto para, yaptırımlarla mücadelede rol oynayacak”

0 0

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ABDnin yaptırımlarının etkisinin üstesinden gelmesine yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir yasa tasarısını sundu.

Tasarının bir parçası olarak Venezuela hem iç hem de dış ticarette çeşitli kripto para birimlerini kullanma olasılığını inceleyecek. Maduro yeni yaptırım karşıtı tasarının Venezuelanın petrole sabitlenmiş kripto para birimi Petro gibi hem özel hem de devlet destekli kripto girişimlerini içerdiğini iddia etti ve “Yaptırım karşıtı yasa tasarısı Petro ve diğer kripto para birimlerinin iç ve dış ticarette kullanımına yeni bir güç kazandıran ilk yanıt. Böylece dünyanın devletin ve özelin tüm kripto para birimleri kullanılacak. Bu geliştirme aşamasında olan önemli bir proje” dedi…

Cointelegraphta yer alan habere göre yeni yasa tasarısı şu anda Venezuela’nın yasama organı Ulusal Kurucu Meclis tarafından gözden geçiriliyor.

Son haberler görünüşe göre Venezuelanın kripto ilgisinin ABD yaptırımlarından kaçmak için önemli bir araç olarak konumlandırılan ülkenin ulusal kripto para birimi Petro ile sınırlı olmadığını gösteriyor.

Maduronun yeni iddiaları Venezuela hükümetinin Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin madenciliği için resmi bir düzenleyici çerçeve yayınlamasından kısa bir süre sonra geldi.

23 Eylülde Venezuelanın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal Müfettişi madenciler için sözde “ulusal madencilik havuzuna” katılma zorunluluğu gibi belirli gereksinimleri özetleyen tüm kripto madenciliği faaliyetlerini düzenlemek için ilk kararı yayınladı.

Daha önce bildirdiği gibi Maduro hiçbir kriptoyu desteklemiyordu.

2019un sonlarında Maduro ülkedeki emeklilere ve emeklilere Noel ikramiyelerinin Petroda ödeneceğini duyurdu. Venezuela hükümetinin 2018in sonlarında emeklilerin aylık ikramiyesini Petroya çevirdiği bildirildi.

Resmi olarak Şubat 2018de piyasaya sürülen Petro dünyanın ilk ulusal petrol-fırınlı kripto para birimi oldu. Madeni para yabancı yatırımı çekmek ve ABD hükümetinin yaptırımlarından kaçınmak için tasarlandı. Bununla birlikte token Venezuela dışında herhangi bir yerden satın alınamıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku