Monero ‘Ekim de alınmalı mı, yoksa satılmalı mı?

0 0

Moneronun fiyatı 80 dolar ın üzerinde olduğu sürece bu kripto para birimi “satış” bölgesinde değil. Fiyat 110 doların üzerine çıkarsa Monero satın almak için bir sinyal olur.

Moneronun (XMR) fiyatı Ekim başında 100 doların üzerinde işlem görüyor ve teknik tablo fiyatın tekrar 110 doların üzerine çıkabileceği anlamına geliyor.

Monero Gelecek Vaat Ediyor

Monerodaki yatırımcılar bunun hala çok riskli bir kripto para birimi olduğunu unutmamalıdır ancak şimdi Monero (XMR) yatırımı yapmak için iyi bir zaman olabilir. Bu kripto para biriminin işlem hacimlerinin artması bekleniyor ve bu gerçekleştiğinde Moneronun fiyatı daha yüksek fiyat seviyelerinde olacak.

Monero bu işlem haftasında 94 dolardan 112 doların üzerine çıktı ve şu anki fiyat 101 dolar civarında. Monero anonimliğe odaklanan bir kripto para birimidir ve madeni para göndereninin (veya alıcısının) gizliliğini korumak için tasarlanmıştır.

Moneroyu bu kadar özel yapan şey CryptoNote olarak bilinen açık kaynaklı protokolü aracılığıyla halka imzaları kullanmasıdır. Halka imzalar ortak bir banka hesabında bir imzalayan grubu olarak hareket eder ancak bu durumda gerçek imzalayan bilinmemektedir.

Bu projenin arkasında çok iyi bir ekip duruyor bu kripto para biriminin temelleri istikrarlı bir şekilde gelişiyor ancak projeyi çevreleyen hala bir belirsizlik seviyesi var. İç gelir otoritesi (IRS) geçen hafta blockchain istihbarat firması Chainalysisin Monero güvenliğini kırma sözleşmesini kazandığını duyurdu.

Teksas merkezli blockchain analitik firması Integra FECin de projenin bir parçası olacağını belirtmek de önemli. İç Gelir Hizmeti Moneronun güvenliğini kırabilecek bir kavram kanıtı sağlayan yüklenicilere 625 bin dolara kadar teklif verdi.

İlk 625 bin dolarlık sözleşme bu iki şirketin prototiplerini önümüzdeki sekiz ay içinde işlevsel bir teoriye dönüştürmelerine yardımcı olacak.

Boğalar direnç seviyesini 110 dolar da kırmaya odaklandı.

Monero otuz günden daha kısa bir sürede yüzde 35in üzerinde ilerleme kaydetti ve şu anki fiyatı 100 dolar psikolojik seviyenin üzerinde duruyor.

Aşağıdaki grafikte önemli direnç ve destek seviyelerini işaretlendi. Önemli destek seviyeleri 100 dolar ve 90 dolar 110 dolar ve 120 dolar direnç seviyelerini temsil ediyor.

Trend çizgisi aynı zamanda güçlü destek seviyesini temsil eder ve fiyat bu trend çizgisini aşarsa çok güçlü bir “satış” sinyali olur. Fiyat bu trend çizgisinin üzerinde olduğu sürece bu kripto “satın alma” bölgesindedir ve trendin tersine döndüğüne dair hiçbir gösterge yoktur.

Fiyat 110 dolar ın üzerine çıkarsa Monero (XMR) satın almak için bir sinyal olur ve 112 dolar a açık yolumuz var. 115 doların üzerine çıkmak yükseliş eğiliminin devam etmesini destekliyor ve bir sonraki fiyat hedefi 120 dolar civarında olabilir.

Öte yandan fiyat 90 doların altına düşerse bu bir “satış” sinyali olur ve 80 dolara açık yolumuz var.

Özet

Monero son üç aydır yükseliş trendinde hareket ediyor ve şimdilik trendin tersine döndüğüne dair bir sinyal yok. Bu kripto para biriminin fiyatı geçtiğimiz Perşembe günü kaydedilen 112 doların üzerindeki son yüksek seviyelerden düzeltmesini uzattı ancak teknik resim fiyatın tekrar 110 doların üzerine çıkabileceği anlamına geliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku