Moderna nın aşı duyurusu, Bitcoin tarafından nasıl karşılanacak?

0 0

Cambridgein Massachusetts merkezli biyoteknoloji firması olan Moderna bu sabah Covidin başlamasını önlemek için aşı çalışmasında % 94.5 verimlilik aldıklarını bildirdi. Bitcoin buna bir ralli ile karşılık verdi ancak Pfizerin başarı oranlarını ortaya çıkardığı son açıklamaya göre BTC 1.000 Dolardan daha fazla düşüş yaşadı.

Modernanın aşı duyurusu üzerine Bitcoin yükseliş görürken Pfizerde düşüş yaşadı

Bitcoin fiyat hareketi Kasım ayının başından bu yana durdurulamaz oldu. Ayın başlangıcından bu yana sadece iki örnek kripto para birimi herhangi bir öneme sahip bir geri çekilme yaşadı.

Pfizerin COVİD aşısının gelişimi ile ilgili olumlu haberlerin ortaya çıkmasının ardından % 6dan fazla iki düzeltmeden ikincisi geldi.

Pandeminin ilk ortaya çıkmasından bu yana sallantıda olan piyasalarda volatilitenin çoğu yukarı doğru hareket etti. Pandeminin yarattığı belirsizlikten kaynaklanan endişe sonucu insanlar nakit paradan varlıklara doğru yöneldi. Bu durumdan en çok yarar gören Bitcoin kripto piyasası ve değerli metaller gibi sert varlıklar oldu.

Yatırımcılar söz konusu varlıklara güvenli bir sığınak olarak yaklaştı. Altın bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve üç yıl sonra piyasa değeri ile Bitcoin eski zirvesini yeniden test etmekten sadece birkaç bin dolar uzakta kaldı.

Covid-19dan kaynaklanan ekonomik belirsizlik kripto yükselişine zarar verir mi?  

Pfizer aşısı ile ilgili önceki haberler şiddetli bir satışla karşılandı. Moderna bu sabah Bitcoinin 2020 yılındaki en yüksek seviyesini belirledi.  

Yatırımcılar fiyatı aşağı çekmezlerse ve fiyatı yukarı doğru yukseltırlerse beklenilen keskin duzeltme olabilir mi?

Böyle bir düzeltme senaryosu olasılık dahilinde ve tüm zaman dilimindeki teknik göstergeler sıfırlamak için hazır durumdadır.

Bitcoin belirsizliğe bir cevap ve bilinmeyene karşı bir sigorta poliçesi olarak algılandığında değeri pandemi bittiğinde yatırımcıların gözünde düşecek mi?

Olası görünmüyor. Bitcoin yükselişi aşı ile neler olup bittiğine bakılmaksızın geri döndü. Ekonomik bir rahatlamanın akabinde bir düzeltme gelse dahi dip alıcıları aktif duruma geçti ve kripto para birimi destek veremediğinde hazır bir şekilde bekleyecekler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku