Milyonlarca Dolar Değerinde Shiba Inu (SHIB) Çalındı! İşte Ayrıntılar

7.581

Ünlü Bitcoin ve kripto para borsası BitMart, Cumartesi günü geç saatlerde saldırıya uğradığını ve bunun 150 milyon dolarlık kripto para biriminin kaybına yol açtığını söyledi. Borsanın hacklenmesinden Shiba Inu (SHIB) dışında 26 altcoin daha etkilendi.

Bilgisayar korsanı milyonlarca dolar değerindeki Shiba Inu ve diğer kripto paraları kendi cüzdanına aktardı

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield tarafından sağlanan verilere göre, Cayman Adaları merkezli kripto para borsası BitMart, 200 milyon dolarlık bir saldırıya uğradı. Başlangıçta PeckShield, borsanın Ethereum sıcak cüzdanlarından birinden 100 milyon dolar değerinde kripto para çalındığını sosyal medya kanalı twitter aracılığıyla duyurdu.Shiba Inu (SHIB), etkilenen varlıklar listesinin başında yer alıyor.

Bilgisayar korsanı 893.8 milyar Shiba Inu tokenını kendi cüzdanına çekti. Saitama (SAITAMA), Dogelon Mars (ELON) ve Akita Inu (AKITA) da Bitmart’tan çalınan kripto paralar arasında yer alıyor. PeckShield daha sonra yaptığı açıklamada, 95 milyon dolar değerinde Binance Smart Chain tabanlı token’ların da çalındığını açıkladı. Shiba Inu ile birlikte en çok kayıp SafeMoon (SAFEMOON) da yaşandı. Bilgisayar korsanı 43,8 milyon dolar değerinde 29.4 trilyon SAFEMOON’u çalmayı başardı. BitMart, toplam varlıklarının yalnızca küçük bir yüzdesinin olaydan etkilendiğini iddia ederek güvenlik ihlalini kabul etti.

Cüzdanları çalmak için kullanılan yöntem henüz belirlenemedi

BitMart kurucusu ve CEO’su Sheldon XiaTwitter hesabından yaptığı açıklamada, ETH ve BSC sıcak cüzdanlarının büyük ölçekli bir saldırıya maruz kaldığını belirlediklerini, hacker’ların, cüzdanlardan yaklaşık olarak 150 milyon dolar değerinde Shiba Inu ve diğer kripto paraları çekmeyi başardığını söyledi. Xia ayrıca, platformda kapsamlı bir güvenlik incelemesi gerçekleştirdiklerini ve tüm para çekme işlemlerinin bir sonraki duyuruya kadar askıya alındığını ve cüzdanları çalmak için kullanılan olası yöntemin henüz belirlenemediğini belirtti.

Çalınan kripto paralar arasında Shiba Inu dahil olmak üzere çok sayıda token ve USDC gibi sabit coin’ler yer alıyor. Hacker’ın çaldığı kripto paraları, Ethereum‘da işlemleri karıştırarak gizlemeye yarayan bir hizmet olan Tornado Cash’e gönderdiği tespit edildi. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, BitMart, işlem hacmine göre ilk 20 borsada yer alıyor. 2018 yılının Mart ayında faaliyetlerine başlayan BitMart, Cayman Adaları’na kayıtlı bir kripto para borsası. Platformun New York, Çin, Hong Kong ve Seul’de de dört ofisi var. Veriler, BitMart üzerinde son 24 saatte 1.3 milyar dolarlı işlem gerçekleştirildiğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku