Milyon dolarlık fon hala uykuda… Peki ne bekleniyor?

0 0

Üç Brezilyalı bankacı tarafından yönetilen kripto para serbest fonu son 16 ay içinde olumlu performans göstermesine rağmen değerinin yarısını kaybetti.

CoinDesk‘e göre Sao Paulo merkezli BLP Asset Management’ın kripto varlık serbest fonu Genesis Block Fund kuruluşundan bu yana değerinin yüzde 56.3’ünü kaybetti. Bu kaybın en büyük nedeni 2019da yüzde 35 ve Ocak 2020den Mayısa kadar yüzde 47 yükselen fonun ilk yılında 2018de yüzde 78 düşmesi.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

BLP Portföy Yönetiminin getirileri kripto fonlarının 2018de nasıl bir isabet aldığını gösteriyor. 2017deki muazzam kazanımlardan sonra pazarlar 2018de büyük bir çöküş yaşadı ve bu kayıplar hala geri kazanılamadı.

Bir kez Banco Santander Brezilya şubesinde kurumsal müşteriler için düzenli gelir satış departmanı müdürü BLP ortağı Axel Blikstad “Fonumuzu 1 Ocak 2018de başlattık ve kısa bir süre sonra piyasaya çıktı” dedi. Blikstad fonu bir zamanlar Brezilyadaki Credit Suisse Varlık Yönetiminde çalışan Glauco Bronz Cavalcanti ve Banco Pinedaki hazineden sorumlu Credit Suissein eski çalışanı Alexandre Vasarhelyi ile kuruldu.

2018 BLP Genesis Block için kayıp yılı olmasına rağmen fon 2019 ve sonrasında hedef olarak belirlediği Bloomberg Galaxy Kripto Endeksini geçmeyi başardı.

Bilindiği gibi Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi piyasa değerinin en üstünde bulunan en iyi kripto paraları izleyen bir Galaxy Digital endeks fonudur.

Nisan 2018de en çok zarara uğradı

Yatırımcıların BLPye katılmak için en az 100 bin dolar yatırması gerekiyor ancak paranın bir kısmı veya tamamı ayda bir çekilebilir. Genesis Blok Fonunun değerinin en fazla düştüğü tarih yüzde 38 ile 1 Nisan 2018dir. En yüksek artış yüzde 59 ile Mayıs 2019 oldu.

Net varlıkları yüksek bireyler ve kurumsal müşterilerle çalışan BLP Genesis Blok Fonu hakkında Blikstad şimdi 5 milyon dolarlık bir fona ek olarak Brezilyalı yerel müşterilerden 2 milyon dolarlık bir fon yönettiklerini bildirdi.

Blikstad ayrıca karmaşık riskten korunma araçlarının 2018de zor piyasa koşullarını ortadan kaldırmış olabileceğini ancak BLP Varlık Yönetiminin sadece bir “yükseliş” kripto fonu “olduğunu belirtti. Herhangi bir türev kullanmıyoruz veya varlıklarımızı ekstra kâr için ödünç vermiyoruz. Jeton alabiliriz ancak kredi olarak ödünç vermeyiz. ”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku