Milyarder yatırımcıdan twitter CEO su için şok öneri…

0 0

Milyarder yatırımcı Paul Singer Twitter CEOsu Jack Dorseyin görevden alınması için bastırıyor. CNBC’de 28 Şubat’ta yayımlanan bir makaleye göre Elliott Managementın kurucusu ve aktivist yatırımcı Singer; Dorseyin zamanının milyar dolarlık iki şirket arasında bölünmesinden ve Afrikaya taşınması arzusundan endişe duyuyor.

İŞTE KRİPTO PARA TİCARETİNİN YASAK OLDUĞU ÜLKELER… TIKLAYIN

Singer tarafından yönetilen 402 milyar dolarlık hedge fonu yakın zamanda sosyal medya devi Twitter’dan büyük bir pay aldı ve haberlere göre şimdiden Twitter yönetim kurulunda dört üyenin değiştirilmesini önerdi.

Jack Dorsey halka açık iki şirketin CEOsu olarak görev yaptığı için daha önce de eleştirilmişti. Dorsey her ikisi de 5 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip olan Twitter ve Square’i yönetiyor.  Dorsey ayrıca yılda 6 ay Afrikada yaşamayı planlıyor.

SQUARE VE TWITTER BITCOIN YANLISI

Bitcoinin uzun zamandır destekçisi olan Dorsey Square’deki Cash App uygulamasına bir Bitcoin girişi konmasında etkili oldu. Cash App’in gelirinin yarısının Bitcoin ile bağlantılı gelirler olduğu bildiriliyor.

Square ayrıca genel Bitcoin ekosistemini iyileştirmekle görevli olan Square Cryptoya yatırım yaptı. Square Crypto Steve Lee dahil olmak üzere 2019da bir dizi uzmanı işe aldı.

Steve Lee Twitter paylaşımında; “Square için çalışmıyorum Bitcoin için çalışıyorum. Square bana ödeme yapıyor böylece tüm zamanımı ve enerjimi Bitcoin üzerinde çalışarak geçirebiliyorum” ifadelerini kullandı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku