Milyarder yatırımcıdan dolar, Bitcoin ve altın tahmini

0 0

 Dünyanın en büyük hedge fon firmasının kurucusu ABD dolarının geleceği konusunda alarm veriyor.

Bridgewater Associatesin kurucusu ve eşbaşkan yatırım sorumlusu Ray Dalio tıpkı geçmiş imparatorlukları gibi ABDnin de düşüş işaretleri gösterdiğini ve para birimine yönelik büyük tehditlerle karşı karşıya olduğunu söylüyor.

MarketWatch ile yaptığı röportajda Dalio Amerikayı ve ABD dolarını tehdit eden üç ana konuyu özetledi: Para ve kredi döngüsü sorunu bir servet ve değerler açığı sorunu ve Çinin yükselen gücü.

Yatırımcı ABDnin rezerv para statüsünü kaybetmemek için büyük çapta yeniden yapılandırılması gerekeceğini söyledi.

“Ancak bu mühendisliği iyi yapmazsak sınırsız bir şekilde harcayacağız ve bununla asla geri ödenmeyecek bir borç yaratarak başa çıkacağız ve doların rezerv para durumunu kaybetme riskini alacağız.”

Doların geleceğiyle ilgili endişelerine rağmen Dalio Bitcoin için iyimser değil. İsviçrenin Davos kentindeki Dünya Ekonomik Forumundaki bir röportajda BTCye karşı uyardı ve bunun paranın iki ana amacına hizmet etmediğini söyledi.

“Paranın iki amacı var. Bir değişim aracı ve bir servet deposu. Ancak Bitcoin şu anda bu iki durumda da etkili değil.”

Dalio altın konusunda çok daha fazla iyimser ve değerli metalin potansiyel bir dolar düşüşüne karşı bir önlem olarak hizmet edebileceğine inanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku