Bitcoin in geleceğini belirleyebilecek temel teknik faktörler

0 0

Bitcoin 11.200 Dolardan düşerek konsolidasyon aşamasına girdi.

Boğalar o süreçten itibaren düşmeye devam eden BTCyi bugün 10.200 Dolarlık seviyeden çıkararak ciddi bir dezavantaja karşı savunma gösterdi.

Bu noktadaki iyileşme BTC alıcıları arasında bazı temel güçleri açıklığa kavuşturmuş gibi göründüğü için önem arz ediyor.

Bununla birlikte yakın vadede güçlü bir momentum bulamadı. BTCnin kısa vadeli görünümü için boğalar ve ayılar arasındaki mücadele sürerken varlığın seyri belirsizliğini koruyor.

İlerleyen günlerde Bitcoinin hangi yönde eğilim göstereceği boğaların ve ayıların şu anda birden fazla temel seviyenin üzerinde işlem gördüğü için daha fazla kayıp görmesine karşı koruyup koruyamayacağına göre belli olacak.

Bir analist varlığın bu seviyelere karşı gösterdiği tepkinin yakın vadeli görünümü ile ilgili yatırımcılara bir fikir vermesi gerektiğini belirtti.

Bitcoin 10.200 Dolar sonrasında konsolide olmaya devam ediyor

Ayılar dün öğleden sonra Bitcoin fiyatını 10.200 Dolar seviyesine kadar çekti. Bu fiyatının kısa vadeli bir yükseliş başlatmaya çalışan boğaların bir miktar destek ve toparlanma bulabildiği noktadır.

Ancak bu yükseliş eğilimi kısa sürdü ve BTC 10.400 Dolar seviyesine ulaştığında durdu.

Bitcoin haber yazımı sırasında 10.375 Dolar ile % 1in biraz üzerinde işlem görüyor. Bu bölge sabah saatlerinden itibaren işlem gördüğü yer olarak kaydedildi.

BTCnin geleceğini belirleyebilecek temel seviyeler

Kripto para biriminin yakın vadeli görünümü ile ilgili bir analist yakından izlediği birkaç önemli seviye olduğunu açıkladı.

Bu seviyelerden birinin 10.500 Dolar olduğunu söyledi. Ancak BTCnin 10.000 Dolar desteğine ve hızla yaklaşan azalan bir trend çizgisine vereceği tepkiyi de izliyor.

Burada işi basit tutmaya çalışıyorum. Fiyat ilk gri kutunun altında ve daha büyük bir “üçgen” içinde kaldığı sürece düşüş eğilimi görülüyor. Fiyat çapraz direnci aştığında yükseliş eğiliminden söz edilebilecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku