Milyarder Mark Cuban: “Altın ve Bitcoin i Aynı Şey Olarak Görüyorum”

0 0

Dallas Mavericks profesyonel basketbol takımının sahibi olan Mark Cuban bir yatırım olarak altından nefret ettiğini söyledi ve Bitcoinin (BTC) temel olarak altına benzediğini ifade etti.

Cuban 9 Ağustosta Kitco News ile yaptığı röportajda sözlerini dile getirdi. Bitcoin’in sonlu tedarikini yatırım değeri için bir bonus olarak gördüğünü ifade ediyor:

“İkisi de koleksiyon. Değer arz ve talebe dayanıyor. Bitcoin ile ilgili iyi haber şu ki yaratılacak sınırlı bir tedarik var. ”

Ancak Cuban altını ve Bitcoini “aynı şey” olarak gördüğünü ve altın ile ilgili olarak olumsuz düşüncelere sahip olduğunu söyledi. Değerli metal konusundaki tutumu ile ilgili olarak Cuban duygularını altınla ilgili bir yatırım olarak aktarmak için şunları söylemesinin gerekeceğini vurguladı:

“Aşırı önyargılıyım. Bu durumu sadece nefret olarak açıklamak yeterli değil. Altını sevmiyorum.”

Bitcoin ile ilgili olarak dijital altın kavramının ne zaman kullanılmaya başlandığı bilinmemekle birlikte bir teoriye göre 2015 yılında “Dijital Altın” kitabını piyasaya süren Nathaniel Popper ile birlikte kavram piyasaya girmiş durumda.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku