Milyar dolarlık şirket, piyasaya sürülen tüm Ethereum un  yarısını alıyor

0 3

Kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Grayscale bu sene yeni çıkarılan her iki Ether’den birini yatırımcıları adına satın alıyor. Şirketin paylaştığı son verilere göre Grayscale 2020’nin başınndan bugüne kadar yeni üretilen tüm ETH’lerin yüzde 48.4’ünü aldı. Grayscale’in sene başından beri aldığı 756539 ETH aynı periyotta çıkarılan 1563245 ETH’ye neredeyse yarısına eşit.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Ethereum şu anda piyasa değeri göz önüne alındığında ikinci en büyük kripto para birimi konumunda. Bitcoinde olduğu gibi madenciler yeni paralar çıkarmak için Proof of Work yarışında karmaşık hesaplamalar yapmak zorunda. Ancak ikinci en büyük kripto para birimi Proof of Work sistemine geçmek üzeredir ve bu sistemde yüksek ETH sahibi yatırımcılara orantılı olarak yeni madeni paralar dağıtılacak.

Grayscale şu anda yalnızca toplam ETH arzının yüzde 11ine sahip. Mevcut konsensüs algoritması için bu pek bir şey ifade etmiyor ancak Proof of Work sistemi taşındığında işler değişecek.

Son 3 aydaki yatırımlar son iki yılı aştı

Grayscalein son raporu kurumsal yatırımcıların Ethereum ile her zamankinden daha fazla ilgilendiklerini ortaya koyuyor.

Grayscale’ın Ethereum Trust fonu 2020nin ilk çeyreğinde 110 milyon dolar aldı.

Fon son iki yılda 95.8 milyon dolar nakit almıştı. 2020 yılının ilk çeyreğindeki yatırım miktarı son iki yılda yapılan yatırım miktarını aştı.

Grayscale kripto para ekosistemindeki yüzlerce projeyle bağlantısı olan bir yatırım şirketi olan Digital Currency Groupa ait. Şirketin ünlü kurucusu Barry Silbert Ethereum ile tartışmalı bölünmesi sırasında Ethereum Classici destekledi.

Silbert 2018de Digital Currency Groupun bilançosunun yüzde 25inin Ethereum Classicte olduğunu ve Ethereumun olmadığını söyledi.

3 milyar dolar yönetim altında

Grayscale’nin Bitcoin Bitcoin Cash Ethereum Horizen Litecoin Stellar Lumens XRP ve Zcash için ayrı fonları var. Şirketin yönetimi altında yaklaşık 3 milyar dolarlık kripto para birimi var Bitcoin ise toplamın yüzde 85inden fazlasını oluşturuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku