Bloomberg analistinden ilginç Ripple yorumu

0 0

Bloombergin üst düzey emtia stratejisti Mike McGlone Rippleın sınır ötesi ödeme endüstrisini altüst edebileceğini düşünüyor. Bununla birlikte Rippleın XRP ile ilişkisi ve kripto para birimi endüstrisinin volatilitesi de deneyimli analistleri korkutmuyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

McGlone Crypto Outlook adlı son bir raporda şunları söylüyor:

“Ripple Labsın 2019da MoneyGram ile ortaklığı pazarların sınır ötesi ödemelerde hala büyük bir değişim potansiyeli gördüğünü gösteriyor. Ancak Rippleın kendi kripto para biriminin tehditlerine maruz kalması da kendi yazılım girişimini tehdit ediyor. Proje; Mastercard Visa Capital One Citigroup ve Bank of America gibi büyük yatırımcıların bu risklerden korunması muhtemeldir.”

Ripple şirketi şu anda XRPnin toplam arzının yarısına sahip. Şirket CEOsu Brad Garlinghose geçtiğimiz günlerde Rippleın kar elde edebilmesi için şirketin bazı varlıklarını rutin olarak satması gerektiğini söyledi.

Blockchain projelerinin zorlu savaşı

McGlone sınır-ötesi Blockchain projelerinin şu anki sistemin yerine geçmede zorlu bir savaş verdiğini belirtiyor ve “Yönetişim ölçeklenebilirlik standardizasyon ve güvenlik endişeleri gibi konular olduğu sürece içinde Swift’in de bulunduğu şu anki altyapı her zaman sağlam şekilde yerinde durmaya devam edecektir” diyor.

McGlone ayrıca merkez bankalarının dijital varlıklarının gelecekte ödemelerde kullanılabileceğini ve Facebookun Libra projesi gibi projelerle rekabet edebileceğini belirtiyor:

“Banka hesabı olmayanlar doğrudan merkez bankası parasına ulaşırsa bunun hem FED hem de aracılık ve broker brokerlerinin vade dönüşüm makineleri üzerindeki rolü için istenmeyen sonuçları olabilir.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku