Milyar dolarlık şirket Bitcoin’e yatırım mı yapacak?

0 1

Son aylarda Bitcoin piyasası kurumsal sermaye akışı gördü. Grayscale’in yönetilen varlıkları dahil olmak üzere çeşitli zincir içi ölçümler döviz hacmi eğilimleri ve kurumsal rakamlar kurumsal talepte sürekli bir artış olduğunu gösteriyor.

Şimdi ana akım medya ve önde gelen analistler kurum öncülüğündeki rallinin önceki rallilerden daha güçlü bir ivme görmesini bekliyor.

2020 ve önceki yıllar arasında büyük bir fark var

Geçtiğimiz üç ay boyunca Bitcoin merdiven benzeri bir ralli göstererek güçlü bir şekilde yükseldi. Direnç ve güçlü bir ivme göstererek toplandı konsolide oldu ve tekrar toparlandı.

Önceki boğa döngülerinde perakende odaklı vadeli işlem borsaları piyasaya hakim olduğunda Bitcoin büyük düzeltmeler ve fiyat dalgalanmaları gördü. Basamaklı tasfiyeler sık ​​sık meydana geldi ve piyasada hasara neden oldu.

Bitcoin hafta sonu büyük bir gerileme yaşamasına rağmen genel olarak ralli Eylül ayından bu yana nispeten istikrarlı.

Bitcoinin güçlü yükseliş trendi kurumlardan gelen artan alıcı talebinden kaynaklanıyor olabilir. Büyük fonlar ve yüksek net değerli yatırımcılar Bitcoine yüz milyonlarca dolar tahsis ediyor.

Son zamanlarda raporlar Guggenheim’ın Makro Fırsatlar Fonu’nun Grayscale Bitcoin Trust’a 500 milyon dolara kadar yatırım yapma hakkını güvence altına almak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvurduğunu gösterdi.

Haberi ilk paylaşan teknoloji araştırmacısı Kevin Rooke şunları söyledi:

“Guggenheim’ın 5 milyar dolarlık Makro Fırsatlar Fonu Bitcoine yatırım yapmak istiyor. Cuma günü fonlarının % 10una kadar GBTCye yatırım yapmalarına izin veren bir SEC değişikliği yaptılar. % 10luk bir yatırım 487 milyon dolar değerinde olacak ve bir sonraki en büyük pozisyonlarından 200 milyon dolar daha büyük olacaktır. “

Haberlerin dolaşıma girmesinin hemen ardından Deribit opsiyon piyasasının alıcı aktivitesinde artış gördüğünü tespit etti.

Bitcoine yatırım yapan kurumlar piyasayı iki şekilde besleyebilir. İlk olarak Guggenheim gibi bir şirket Bitcoine yatırım yapma niyetini gösterdiğinde genel piyasa duyarlılığını güçlendirir.

İkincisi kurumlar Bitcoin satın aldıklarında önemli bir alıcı talebi yaratırlar çünkü genellikle bir seferde onlarca ila yüz milyonlarca dolarlık yatırım yaparlar.

Bitcoin için sırada ne var?

Yakın vadede bazı analistler Bitcoine karşı ihtiyatlı davranıyor.

CryptoQuantın CEOsu Ki Young Ju stabilcoin mevduatlarındaki durgunluğu kısa vadeli bir trend olarak belirledi ve şöyle dedi:

“25.000 $ ın altında stabilcoin yatıran perakende yatırımcılar borsalarda aktif olduğunda piyasanın düşüş eğiliminde veya sahte bir boğa olması muhtemeldir.”

Bitcoine artan kurumsal benimsemeden kaynaklanan ilgiye rağmen analistler BTC için zor bir kısa vadeli yörünge öngörüyorlar.

Hakim kripto para birimi azalan ivme görürse bir sonraki yükseliş trendinden önce konsolide edebilir veya geri çekilebilir. Ancak önemli olan kurumların ve onların Zaman Ağırlıklı Ortalama Fiyat (TWAP) algoritmalarının yeni bir hafta başlarken BTC’nin ivmesinde bir canlanmaya neden olup olmayacağıdır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku